Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі не визнає результатів парламентських виборів
- Автор:
- Олександра Амру
- Дата:
Getty Images / «Бабель»
Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі відмовилася визнавати офіційні результати парламентських виборів. Вона оголосила проведення мітингу на центральній площі Тбілісі в понеділок, 28 жовтня, о 19:00.
Про це повідомляє «Ехо Кавказа».
«Я не визнаю ці вибори. [Визнати результати цих виборів] — все одно, що визнати входження сюди Росії, підпорядкування Грузії Росії. Я приїхала в країну не для цього. Наші пращури не для цього жили, і ми цього не приймемо. Ніхто не може відібрати у Грузії європейське майбутнє», — заявила вона.
Президентка заявила, що вибори були повністю сфальсифіковані і Грузія стала жертвою «російської спецоперації, гібридної війни».
«Це був повний фейк. Тотальна фальсифікація і конфіскація ваших голосів. Використовувалися всі методи, які ми бачили в різних країнах. Крім того, використовувалися сьогоднішні технології обілення фальсифікації. Ніколи такого не було. Ми стали свідками й жертвами російської спецоперації, гібридної війни, яка велася проти нашого народу, проти нашої країни», — заявила вона.
Зурабішвілі закликала людей прийти на площу Руставелі в Тбілісі (там розташована, зокрема, будівля грузинського парламенту) завтра, о 19:00, щоб оголосити всьому світу, що «грузинський народ не визнає ці вибори».
Вибори у Грузії
У Грузії 26 жовтня пройшли парламентські вибори. На них, за даними Центральної виборчої комісії, перемогла правляча партія «Грузинська мрія» з результатом у 54,08%, тоді як головні опозиційні разом набрали близько 37,58%. Екзитполи опозиційних каналів показували, що опозиція набрала 52% голосів, а «Грузинська мрія» 40,9%. Грузинські опозиційні партії не визнають результатів виборів, як і президентка Саломе Зурабішвілі.
Міжнародні спостерігачі за парламентськими виборами в Грузії зафіксували низку порушень під час голосування: випадки насильства щодо опозиції, залякування й підкуп виборців, багаторазове голосування та випровадження спостерігачів із виборчих дільниць.
- Перед парламентськими виборами в Грузії Bloomberg писав, що російська розвідка роками мала доступ до даних грузинських енергетичних компаній, медіа, центрального банку, а також відомств. Серед іншого, хакери ГРУ досліджували вразливі місця критичної інфраструктури, щоб позбавити грузинів світла в разі, якщо уряд країни піде «незручним» для Росії курсом.