Голова Пентагону: Війни з Китаєм можна уникнути, потрібен діалог
- Автор:
- Костя Андрейковець
- Дата:
Міністр оборони США Ллойд Остін вважає, що війна з Китаєм не є неминучою або невідворотною.
Це він заявив на міжнародній безпековій конференції «Діалог Шангрі-Ла» у Сингапурі.
Остін зробив акцент на прихильності Вашингтона до гарантування безпеки в Азійсько-Тихоокеанському регіоні, що втілюється у зростанні кількості оборонних партнерств. За його словами, за останні три роки відбулося «нове зближення практично з усіх аспектів безпеки». Також він додав, що Сполучені Штати можуть бути в безпеці лише тоді, якщо в безпеці буде Азія.
Голова Пентагону назвав «тривожною проблемою» ситуацію з Китаєм, але вважає, що необхідно вести діалог — саме він може запобігти війні. Він сказав, що лідери великих держав повинні продовжувати співпрацю, щоб зменшити ймовірність непорозумінь.
Реакція Китаю
Як передає DW, заступник начальника Обʼєднаного штабу Центральної військової ради Китаю генерал-лейтенант Цзін Цзяньфен звинуватив Вашингтон у прагненні створити азійську версію НАТО і назвав Вашингтон найбільшим викликом для стабільності в регіоні. Він сказав, що стратегія США несе розкол і провокує конфронтацію.
- Напруження в Азійсько-Тихоокеанському регіоні росте на фоні погроз Китаю захопити Тайвань, який є союзником США. Правляча Комуністична партія розглядає Тайвань — острів із населенням 24 мільйони — як частину своєї території. Пекін з 2022 року все частіше обіцяє «воззʼєднати» острів з материковою частиною Китаю. Президент США Джо Байден казав, що Штати захищатимуть Тайвань у разі нападу.
- У березні 2023 року китайський лідер Сі Цзіньпін закликав війська Китаю готуватися до війни, а напередодні 2024 року сказав, що «воззʼєднання» неминуче. МЗС Тайваню також прогнозує можливий напад Китаю у 2027 році.
- В кінці травня 2024 року Китай розпочав військові навчання навколо Тайваню одразу після інавгурації президента Лая Цінде. Літаки і флот КНР провели імітацію нападу.