Bild: Німеччина затримала поставки бронемашин MRAP в Україну
- Автор:
- Олександра Амру
- Дата:
Німеччина затримує передачу Україні важких колісних бронемашин з посиленим протимінним захистом MRAP (Mine Resistant Ambush Protected), які Берлін обіцяв поставити ще з січня 2024 року. Загалом Німеччина планувала передати Україні до 400 MRAP.
Про це повідомляє Bild із посиланням на речника Міністерства оборони Німеччини, а також наявні в розпорядженні редакції засекречені документи оборонного відомства.
За даними видання, Україна у вересні 2023 року уклала контракт з німецькою машинобудівною компанією Flensburger Fahrzeugbau GmbH (FFG) на поставку 400 бронемашин MRAP. Цю угоду вартістю €315 мільйонів фінансує Німеччина.
Бронемашини мали передати Україні партіями по 20 одиниць з січня до жовтня 2024 року — отже, 200 машин за 10 місяців. Однак передачу досі не розпочали. З запланованих на рік 200 машин обсяг поставок скоротили до 100, а початок передачі — з січня на травень-червень 2024 року.
Ймовірними причинами таких перебоїв можуть бути проблеми з ліцензіями та сертифікацією. Запчастини для виробництва бронемашин MRAP постачають FFG зі США. Компанія зіткнулася з обмеженнями ліцензії на експорт зі Штатів до Німеччини, а також з проблемами з сертифікацією протимінного захисту.
За даними видання, ці машини є переобладнаними автомобілями цивільного типу BATT UMG, що їх випускає американська компанія The Armoured Group (TAG). Однак німецька компанія переоснащує ці машини в бронемашини FFG MRAP і декларує їм досить надійний захист проти куль і мін, утім, як зазначає видання, досі жоден з проведених тестів на протидію мінам не виявився успішним.
- Німеччина є європейським лідером у допомозі Україні протистояти російському вторгненню. Лише за цей місяць Німеччина оголосила про передання Україні, зокрема, систем ППО, БМП, дронів, гвинтівок, боєприпасів, а також електрогенераторів, які були так необхідні мирним жителям після російських атак на критичну інфраструктуру.
- Минулого тижня уряд Німеччини виступив з ініціативою посилити українську протиповітряну оборону. Німецькі високопосадовці звернулися до країн НАТО і ЄС, щоб якнайшвидше знайти нові системи ППО для України.
- Вже наступного дня керівник виробника зброї Diehl Defence Гельмут Раух повідомив у коментарі виданню Bild, що його компанія передасть Україні ще одну протиракетну систему IRIS-T для підсилення протиповітряної оборони. А дещо раніше німецьке Міноборони оголосило про негайну передачу Україні пускової установки Patriot та ракет до наявних систем ППО.
- Також на початку цього місяця повідомлялося, що німецький уряд замовив у Rheinmetall ще 20 БМП Marder для України.