Зонд NASA спробує «доторкнутися» до Сонця — це стане історичною подією
- Автор:
- Олександра Амру
- Дата:
NASA
Зонд NASA Parker Solar Probe через рік, 24 грудня, спробує «доторкнутися» до Сонця, пише BBC.
На швидкості 195 км/с він промчить повз Сонце лише за 6,1 мільйона кілометрів від його «поверхні». Це буде найближчий за всю історію підліт до зірки.
У перигелії, найближчій до Сонця точці, зонду доведеться відчути температуру 1 400 °C.
«Це буде грандіозним досягненням для всього людства — таким самим, як висадка на Місяць у 1969 році», — сказав науковець з Лабораторії прикладної фізики Університету Джона Гопкінса.
Апарат у цей момент збере дані про деякі ключові процеси, зокрема про корону — зовнішню атмосферу Сонця. Саме в ній відбуваються виверження заряджених частинок і магнітні бурі, що можуть виводити з ладу електромережі на Землі та погіршувати звʼязок.
Ці відкриття допоможуть значно краще прогнозувати поведінку Сонця і «космічну погоду».
Зонд Parker Solar Probe запустили у 2018 році, у жовтні 2020 року він зміг наблизитись до Сонця настільки, що побив усі попередні рекорди. Загальна вартість такої станції становить $1,5 мільярда, вона захищена оболонкою з вуглепластика, що дозволяє витримувати високу температуру.
- 19 грудня марсіанський вертоліт Ingenuity здійснив 69-й політ на Марсі та встановив новий рекорд, подолавши найдовшу на сьогодні відстань — 705 м, за 135 секунд.
- NASA надіслало відео з котом на зонд «Психея» (Psyche), що прямує до поясу астероїдів між Марсом і Юпітером. Американське космічне агентство вперше транслювало відео з далекого космосу за допомогою лазера.
- Наступного року NASA відправить імена охочих на супутник Юпітеру. Як надіслати в космос своє імʼя — читайте в новині.