Китай закликає іноземні посольства в Пекіні прибрати банери на підтримку України, називаючи це «політичною пропагандою»
- Автор:
- Ліза Бровко
- Дата:
Kyodo News / Getty Images
Китай просить іноземні посольства та міжнародні організації в Пекіні не використовувати зовнішні стіни своїх будівель для «політичної пропаганди». Найімовірніше, це стосується банерів на підтримку України.
Про це пише Kyodo News.
Посольства, розташовані в Пекіні, вивішують на стінах будівель прапори України, написи китайською та англійською зі словами підтримки, наприклад #StandWithUkraine. Серед них — посольства Канади, Німеччини й Польщі.
Китай відреагував на це і заявив, що не варто так демонструвати підтримку, аби «уникнути виникнення конфліктів між державами». Однак іноземні дипломати вирішили не знімати банери.
Також у повідомленні Китаю до посольств йшлося, що вони «зобовʼязані дотримуватися китайських законів і правил», попри повагу Пекіну до дипломатичного імунітету. Це може стосуватися й вивішування прапорів на підтримку ЛГБТ-спільноти.
- Днями Китай оголосив, що до України прибуде його спеціальний представник, який обговорюватиме «політичне врегулювання» війни росії проти України. Спеціальний представник уряду Китаю з питань Євразії Лі Хуей відвідає також Польщу, Францію, Німеччину та росію.
- Місяць тому посол Китаю у Франції Лу Шае поставив під сумнів суверенітет колишніх республік Радянського Союзу. На запитання, чий Крим, Шае заявив, що це запитання непросте, і сказав, що окупований півострів був «російським спочатку». Тоді речниця МЗС Китаю Мао Нін була змушена відповісти на обурення Європи і заявила, що Китай поважає суверенітет, незалежність і територіальну цілісність «усіх країн», дотримуючись Статуту ООН.
- 24 лютого 2023 року Міністерство закордонних справ Китаю опублікувало «мирний план» врегулювання війни рф проти України. Пекін закликав до переговорів з росією. План — це 12 принципів, які, на переконання авторів, мають сприяти закінченню війни рф проти України. Слово «війна» в документі не вживається — в англійській версії документа автори вживають слова «конфлікт» і «українська криза». У плані також є пункт про повагу до суверенітету «всіх країн» і припинення «односторонніх санкцій».