Ізраїльські вчені з’ясували, що «південноафриканський» штам коронавірусу є стійким до вакцини Pfizer
- Автор:
- Катерина Кадакова
- Дата:
Getty Images / Bloomberg / Contributor
«Південноафриканський» штам коронавірусу виявився набагато більш стійким до вакцини проти коронавірусу від американського концерну Pfizer та німецької компанії BioNTech.
Про це свідчать дані дослідження, проведеного фахівцями Тель-Авівського університету і мережею медичних установ «Клаліт», повідомляє Reuters.
Під час дослідження були проведені аналізи 400 вакцинованих громадян Ізраїлю з позитивним результатом на коронавірус. Серед пацієнтів, які отримали дві дози вакцини, показник поширеності «південноафриканського» штаму був у вісім разів вищим, ніж у нещеплених.
За словами професора Аді Стерна, це свідчить про те, що вакцина менш ефективна проти цього штаму в порівнянні з оригінальним коронавірусом і «британським» штамом, який став причиною майже всіх випадків COVID-19 в Ізраїлі.
«Це означає, що «південноафриканський» штам здатний деякою мірою прорвати захист вакцини», — додав він.
Водночас дослідники зазначили, що дослідження не мало на меті визначення загальної ефективності вакцини проти будь-якого штаму, оскільки воно розглядало тільки людей, які вже заразилися COVID-19, а не загальні показники інфікування. До того ж під час дослідження вивчалися дані невеликої кількості людей, інфікованих «південноафриканським» штамом, через його рідкість в Ізраїлі.
Окрім цього, на думку Стерна, «британський» штам може «блокувати» поширення «південноафриканського».
«Навіть якщо південноафриканський варіант прорве захист вакцини, він не набув значного поширення серед населення», — сказав професор.
Наразі в компаніях Pfizer і BioNTech ще не прокоментували інформацію.
- 1 квітня Pfizer повідомила, що їхня з BioNTech вакцина від коронавірусу на 91% захищає від коронавірусу і на 100% ефективна проти «південноафриканського» штаму.
- Раніше Pfizer почала тестувати на людях пігулки для лікування коронавірусу, які можна використовувати при перших ознаках хвороби — до госпіталізації.
- Компанії Pfizer і BioNTech повідомили, що їхня вакцина від коронавірусу BNT162b2 на 100% ефективна для підлітків від 12 до 15 років. Випробування вакцини на групі з 2 300 осіб завершилися успішно.
- ВООЗ внесла вакцину від коронавірусу компаній Pfizer і BioNTech до переліку препаратів, рекомендованих для екстреного використання. Експерти організації підтвердили дієвість і безпечність вакцини.
- За програмою COVAX Україна розраховує отримати 1 мільйон 117 тисяч доз вакцини Pfizer.