Санлікар Ляшко: В лютому Україна отримає вакцину за COVAX, це може бути препарат від Pfizer
- Автор:
- Костя Андрейковець
- Дата:
Getty Images / Bloomberg / Contributor
Головний санлікар України Віктор Ляшко в інтервʼю LB.ua заявив, що 8 січня Україна відправила лист-підтвердження до Глобального альянсу з вакцин та імунізації (GAVI) про готовність прийняти за програмою COVAX 100 тисяч доз мРНК-вакцини, яка вимагає зберігання від -20 до -80 градусів за Цельсієм.
Ляшко заявив, що це можуть бути препарати виробників Pfizer/BioNTech або Moderna. «Швидше за все, Pfizer, оскільки COVAХ працює з вакцинами, в яких є дозвіл від ВООЗ на екстрене використання. А єдина мРНК-вакцина, яка отримала такий дозвіл, — це Pfizer», — зазначив Ляшко.
Він додав, що за цією програмою Україна буде отримувати вакцину різних виробників. Раніше міністр охорони здоровʼя говорив, що в Україну постачатимуть вакцину від AstraZeneca.
Перша партія за програмою прибуде в Україну в лютому, після чого має стартувати вакцинація. «Буде створено 375 мобільних бригад, які будуть проводити щеплення. Уже 15 січня в нас буде поіменний список. Зараз працюємо з Національною службою здоровʼя України та Мінфіном, щоб оплачувати кожен укол», — сказав Ляшко, додавши, що всіх вакцинованих внесуть до бази обліку.
Офіційної заявки на реєстрацію мРНК-вакцини в Україні ще немає, але з усіма виробниками ведуться переговори.
- Україна за COVAX чекає 16 мільйонів доз.
- На початку січня глава держпідприємства «Медичні закупівлі» Арсен Жумаділов заявив, що міністр охорони здоровʼя Максим Степанов перевищив свої повноваження і втрутився у процес закупівлі вакцин від коронавірусу, унаслідок чого Україні доведеться за них переплачувати.
- Українська фармакологічна компанія «Лекхім» планує поставити в Україну першу партію китайської вакцини від коронавірусу CoronaVac від Sinovac Biotech у лютому або на початку березня. Компанія хотіла провести в Україні третій етап випробувань китайської вакцини від коронавірусу, що дозволило б швидше і дешевше отримати препарат, але цю можливість втратили через МОЗ. «Лекхім» планує виробляти китайську вакцину в Україні у 2022 році.