Закрито ще шість справ про недостовірне декларування. Серед них провадження проти Філатова і Павелка
- Автор:
- Костя Андрейковець
- Дата:
Олександр Течинський / «Бабель»
Національне антикорупційне бюро і Держбюро розслідувань закрили ще шість кримінальних проваджень за недостовірне декларування на підставі рішення Конституційного суду.
Про це повідомляє пресслужба Нацагентства з питань запобігання корупції.
Провадження закриті стосовно наступних осіб:
- колишнього депутата Ігоря Шкіря — він не задекларував майно на 63 мільйонів гривень, в тому числі шість земельних ділянок, що належать дружині, корпоративні права та дохід члена сімʼї;
- мера Дніпра Бориса Філатова — в його деклараціях за 2016 і 2017 рік відсутні відомості на суму 485,8 млн грн і 519,7 млн грн;
- екснардепа і голови Української асоціації футболу (УАФ) Андрія Павелка — він не задекларував аксесуар за 425 тисяч грн, а також не вказав свою цивільну дружину і її автомобілі Bentley Continental та Land Rover Range Rover;
- судді Конституційного суду Ірини Завгородньої, яка задекларувала авто Land Rover за 615,3 млн грн, що належить чоловікові;
- судді Заводського районного суду Дніпродзержинська Станіслава Рички (не вказав майно дружини і приховав доходи на 1,6 млн грн) і начальника слідчого відділу Покровського відділення поліції в Дніпропетровській області Сергія Удовенка (не задекларував грошові активи на 762 тисячі грн).
Через рішення КСУ правоохоронці не можуть притягнути до відповідальності зазначених осіб. НАЗК зазначає, що його робота залишається «заблокованою, оскільки закон, який відновлює функції агентства, до цих пір не набув чинності».
- 27 жовтня Велика палата КСУ визнала неконституційною кримінальну відповідальність за недостовірне декларування та приховування майна. Пізніше стало відомо, що КС визнав неконституційними повноваження НАЗК моніторити спосіб життя чиновників.
- 4 грудня Верховна Рада повернула кримінальну відповідальність за декларування недостовірної інформації — депутати ухвалили законопроєкт, який передбачає штраф і обмеження волі, але не увʼязнення. У НАЗК розкритикували документ за мʼякість і попросили Зеленського накласти вето на закон.
- 23 грудня президент підписав закон про відновлення відповідальності за недостовірне декларування, а 25 грудня Зеленський підписав закон, яким відновлюється повноцінна діяльність НАЗК.