Вірменія звинуватила Азербайджан у захопленні в полон до сотні військових у Нагірному Карабаху, включно з росіянами. У Росії це заперечують
- Автор:
- Олексій Ярмоленко
- Дата:
Прем’єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян підтвердив інформацію про взяття азербайджанцями у полон до сотні військових під час наступу на півдні Нагірного Карабаху.
Про це він розповів в інтерв’ю «Радіо Свобода».
12 грудня Вірменія звинуватила Азербайджан у відновленні бойових дій на півдні регіону. Російські військові також підтверджували, що було порушено режим припинення вогню. В Азербайджані повідомили, що відбулася провокація з боку залишків вірменських частин, під час якої загинули четверо азербайджанців.
Однак згодом так звана влада Нагірного Карабаху заявила, що втратила зв’язок із військовими пунктами, які розташовувались у місці наступу — селищами Хін Тагер (Коне Таглар азербайджанською) та Хцаберд (Калаккала). Після стрілянини там російські війська розширили свою зону присутності на ці населені пункти.
За даними вірмен, у полон було взято від 60 до 160 військових. Пашинян також зазначив, що в оточенні опинилися і російські військові.
«За нашими даними, російські миротворці також перебувають в оточенні. Є проблема зі звʼязком, тому що через розташування, а також через події є певні проблеми зі звʼязком, причому ці проблеми є і у російських миротворців, і там у нас склалася певна кризова ситуація», — пояснив він.
Водночас у Росії запевняють, що їхні військові перебувають на своїх позиціях і не перебувають в оточенні. Міноборони Азербайджану жодних коментарів на цю тему не дає.
- Невизнана Нагірно-Карабаська Республіка (Арцах), яка живе за рахунок Вірменії, після нової війни (27 вересня — 10 листопада) стала анклавом. Тепер НКР зʼєднана з Вірменією лише однією дорогою — Лачинським коридором. Дорога з 20 листопада під контролем російських військових, які облаштували в регіоні 23 пости. НКР у війні з Азербайджаном втратила 40% територій (три райони). Жертвами війни стали понад 5 тисяч людей. За офіційними даними сторін, втрати тільки військових у кожній країні оцінюють у понад 2,5 тисячі вбитими.
- На початку грудня президент Азербайджану Ільхам Алієв заснував День перемоги в Нагірному Карабасі і День памʼяті.
- 10 грудня в Баку відбувся військовий парад з нагоди перемоги в боях за Нагірний Карабах. Алієв назвав Єреван і частину території Вірменії «історичними землями» Азербайджану.