Опитування: Понад половину українців негативно оцінюють рішення Конституційного суду про е-декларування
- Автор:
- Олег Панфілович
- Дата:
Сергій Моргунов / «Бабель»
59% українців негативно ставляться до рішення Конституційного суду скасувати електронне декларування для чиновників. Про це свідчать результати опитування, проведеного соціологічною групою «Рейтинг».
Водночас 25% українців нейтрально ставляться до такого рішення, а 11% його підтримують. При цьому 39% респондентів заявили, що добре обізнані щодо рішення Конституційного суду, 36% — щось чули про це, водночас 25% — вперше чують. Найбільш обізнані люди старшого віку і мешканці столиці.
Також майже 60% опитаних підтримують проєкт закону президента, яким пропонується припинити повноваження чинного складу Конституційного суду. 27% — не підтримують, 16% — не визначились.
47% опитаних українців заявили, що не побачили зрушень у боротьбі з корупцією, 34% вважають, що ситуація погіршилася, 14% побачили позитивні зміни. Індекс змін у сфері боротьби з корупцією значно вищий, ніж у 2018 році, але дещо погіршився, як порівняти з 2019.
- 27 жовтня Велика палата КСУ визнала неконституційною кримінальну відповідальність за недостовірне декларування та приховування майна. Пізніше стало відомо, що КС визнав неконституційними повноваження НАЗК моніторити спосіб життя чиновників.
- 29 жовтня відбулися термінові засідання Кабінету міністрів і Ради національної безпеки та оборони. Після цього за розпорядженням уряду НАЗК з 00:00 30 жовтня відкрило доступ до реєстру електронних декларацій, який не працював із вечора 28 жовтня.
- Згодом президент Зеленський подав у Раду законопроєкт, яким пропонує звільнити весь склад Конституційного суду, а рішення суду вважати нікчемним і таким, що не має юридичних наслідків. Глава КС заявив, що цей документ має ознаки конституційного перевороту.
- Увечері 2 листопада понад 100 нардепів на чолі зі спікером Ради Дмитром Разумковим зареєстрували в Раді альтернативний проєкт закону про відновлення е-декларування.