Голова ОП Єрмак спростував інформацію про вихід Росії з переговорів щодо Донбасу на рівні радників
- Автори:
- Катя Мещерякова, Костя Войтенко
- Дата:
Ратинський В'ячеслав / УНІАН
30 липня ЗМІ опублікували текст листа, згідно з яким заступник голови Адміністрації президента Росії Дмитро Козак, який курирує в Кремлі український напрям, написав листа раднику канцлера Німеччини Ангели Меркель про переговори щодо Донбасу. У ньому Козак називає переговори «безглуздими» і нібито говорить про вихід Росії з цього процесу.
Проте цю інформацію не підтвердив глава Офісу президента Андрій Єрмак, а також спростувало російське держагентство ТАСС з посиланням на свої джерела.
У листі від імені нібито Козака, який 30 червня опублікували ряд ЗМІ, зазначалося, що робота радників голів держав «нормандського» формату неефективна. Також в ньому від імені представника РФ критикується проєкт документа, який зараз опрацьовується в рамках переговорів, і зазначається, що спроби зробити його більш ефективним «були проігноровані».
Тому нібито Козак заявив про намір вийти з «безглуздих» переговорів.
Російське державне агентство ТАСС із посиланням на свої джерела спростувало, що заступник голови Адміністрації президента Росії виступив з таким ультиматумом.
Зі свого боку голова Офісу президента Андрій Єрмак повідомив, що представник РФ направив лист, але в ньому не було зазначених вимог.
«Очевидно, що ні в кого вже немає ніякого сумніву в тому, що переговорний процес з питання Донбасу непростий. [...] І лист пана Козака, на мій погляд, це радше про тонку дипломатичну гру, коли одна зі сторін переговорів хоче посилити свої позиції та перехопити ініціативу. [...] Втім, зрозуміло, що говорити про припинення переговорів немає ніякого сенсу. Робота, як і раніше, триває. [...] Сьогодні ми маємо четвертий день тиші на Донбасі, і це прямий результат роботи саме ТКГ у Мінську і «нормандського» формату. Це якраз свідчить про велику ефективність переговорів, попри всі складнощі, які виникають у процесі», — йдеться в офіційній відповіді Єрмака ЗМІ.
- Із півночі 27 липня на лінії розмежування на Донбасі почався режим повного припинення вогню , про який Україна, Росія та ОБСЄ домовилися на засіданні Тристоронньої контактної групи 22 липня.
- Бойовики порушили режим припинення вогню через 20 хвилин після його початку. В цілому з початку перемирʼя ОБСЄ станом на 19:30 27 липня зафіксувала 111 порушень.
- Головнокомандувач Збройнихи сил України Руслан Хомчак заявив, що в разі порушення перемирʼя на Донбасі українські військові мають право на вогонь у відповідь.