Офіс президента: У ТКГ домовилися про повне припинення вогню на Донбасі з 27 липня
- Автор:
- Вікторія Мартинюк
- Дата:
Sasha Maksymenko / Flickr
22 липня під час засідання Тристоронньої контактної групи у форматі відеоконференції домовилися про повне та всеосяжне припинення вогню на лінії розмежування на Донбасі з 00:01 27 липня.
Про це повідомили в Офісі президента.
Відповідні заходи погоджені на ТКГ Україною та Росією й підтримані ОБСЄ.
У президента назвали це рішення проривом у Мінському процесі. «Прорив у роботі ТКГ в цьому напрямку є результатом ефективної роботи української делегації за підтримки наших міжнародних партнерів у Берліні й Парижі, а також роботи політичних радників і глав МЗС країн-учасниць «нормандського формату», — наголосили в ОП.
В ОП підкреслили, що «режим дотримання повного та всеосяжного припинення вогню у разі, якщо він буде дотриманий іншою стороною, є базовою передумовою реалізації Мінських домовленостей і відкриває шлях до виконання інших положень цих домовленостей».
У межах політичної групи наголосили, що повне та всеосяжне припинення вогню є базовою передумовою для політичного врегулювання. Адже вибори на тимчасово окупованих територіях України можливі виключно за таких умов:
- після всеосяжної деескалації;
- після виведення іноземних військових підрозділів і техніки, роззброєння незаконних збройних формувань;
- після відновлення контролю з боку уряду України над українсько-російським кордоном;
- вибори мають відбуватися виключно згідно із законодавством України;
- вибори мають відбуватися з дотриманням Копенгагенських стандартів ОБСЄ.
У межах гуманітарної групи українська сторона передала списки людей на взаємне звільнення та очікує на те саме від іншої сторони.
- 13 липня на Донбасі у зоні бойових дій загинули двоє українських військових — трагедії сталися біля населених пунктів Славне і Зайцеве (Донецька область). Бойовики дали згоду на «режим тиші», щоб українська сторона змогла забрати тіло біля Зайцевого, але порушили його. Вони обстріляли трьох військових, які пішли за тілом, і вбили військового медика Миколу Іліна. Ще один боєць отримав важкі поранення, а інший— бойові травми.
- У штабі ООС заявили, що «режим тиші» погодили в СММ ОБСЄ, але ті відповіли, що не мають до цього відношення. Прокуратура почала розслідування за фактом порушення законів і звичаїв війни.
- 15 липня тіло військового, під час евакуації якого загинув медик, забрали з окупованої території. Згодом бойовики повернули тіло медика.