Новий глава Нацбанку Шевченко позначив свої цілі на посаді — збереження незалежності та недопущення інфляції
- Автор:
- Костя Андрейковець
- Дата:
В'ячеслав Ратинський / УНІАН
Новопризначений голова Національного банку Кирило Шевченко, виступаючи з трибуни Верховної Ради, заявив, що підтримує політику НБУ щодо забезпечення макрофінансової стабільності, але інфляційне таргетування буде змінено. Він позначив свої цілі на посаді.
«По-перше, безумовно, я підтримую політику НБУ щодо забезпечення макроекономічної, макрофінансової стабільності банківської системи. У досягненні макроекономічної стабільності та стійкого розвитку інструмент інфляційного таргетування вже продемонстрував свою ефективність [...]. Але у нинішніх умовах [карантин], цей інструмент повинен відповідати не тільки макрофінансовій стабільності, але і створенню умов для подальшого економічного зростання країни», — сказав Шевченко.
За його словами, НБУ буде посилювати фінансову стійкість банків. «Потрібно посилити роботу з часткою проблемних кредитів в банківській системі, яка на сьогодні становить 48%», — пояснив Шевченко.
Голова НБУ хотів озвучити і другий крок, який повинен допомогти економіці в умовах карантину, але спікер Ради Дмитро Разумков не дав йому закінчити, заявивши, що «депутати будуть ображатися», якщо йому додадуть часу на виступ.
Свої цілі на посаді Шевченко назвав на засіданні фінансового комітету, який схвалив його призначення.
Шевченко запевнив, що збереже незалежність Нацбанку, а також не допустить неконтрольованої емісії та інфляції. Зазначив, що Україна буде продовжувати співпрацю з МВФ. Шевченко додав, що буде формувати нову команду і замінить заступників голови НБУ. «Прошу поставитися з розумінням», — сказав він.
Примітно, що фракція «Голос» не голосувала за призначення Шевченка. «Європейська солідарність» також утрималася. Виступаючи у Раді, нардеп від «Голосу» Ярослав Железняк пояснив, що вони не змогли вислухати Шевченка і зрозуміти його план дій. Також він розкритикував процедуру внесення кандидатури.
Лідер «Батьківщини» Юлія Тимошенко заявила, що депутати партії встигли поговорити із Шевченком і закликала голосувати «за». Кандидатуру Шевченка в повному складі схвалили нардепи «Опозиційної платформи — За життя», 13 позафракційних нардепів, а також більшість депутатів «Слуги народу», «Батьківщини», груп «Довіра» і «За майбутнє».
Хто такий Кирило Шевченко?
Випускник Харківського державного економічного університету. Обіймав різні посади в А-Банку, а також у банках «Аваль», «Фінанси і кредит», Ощадбанк. З 2006 по 2009 рік очолював Державну іпотечну установу. У 2009 році Шевченко був радником на той момент премʼєр-міністра Юлії Тимошенко. При цьому до 2010 року він був членом наглядової ради державного «Укргазбанку». У 2014 році став першим заступником голови правління, а з 2015 року — головою правління Укргазбанку.
- 1 липня голова НБУ Яків Смолій написав заяву про відставку. Причиною він назвав «систематичний політичний тиск». 3 липня Верховна Рада звільнила Смолія з посади голови Нацбанку.
- В Офісі президента заявили, що незалежність Нацбанку залишається пріоритетом для влади, про що неодноразово казав Зеленський.
- У Верховну Раду ввечері 15 липня внесли кандидатуру Шевченка на посаду голови Національного банку. У четвер фінансовий комітет Ради підтримав кандидатуру Шевченка, після чого Верховна Рада проголосувала за.