У Європарламенті стався масштабний витік даних
- Автор:
- Катя Мещерякова
- Дата:
Дані 1,2 тисячі посадових осіб і працівників Європарламенту потрапили у відкритий доступ. Постраждали також дані 15 тисяч облікових записів інших фахівців у справах Євросоюзу.
Про це пише Politico.
Засновник індійської компанії Shadowmap, яка першою виявила витік даних, Яш Кадакія повідомив, що у файлах містилася інформація про тисячі людей та їхні звʼязки з політичними партіями й установами. Крім того, у відкритий доступ потрапила конфіденційна інформація і зашифровані паролі.
Про витік повідомив віцепрезидент Європарламенту з політики в області IT Марсель Колая. Він не назвав політичні обʼєднання, які постраждали від витоку. Politico пише, що йдеться про найбільшу політичну фракцію в Європарламенті — Європейську народну партію.
Представник партії Педро Лопес де Пабло підтвердив витік, але уточнив, що у відкритий доступ потрапили застарілі дані. Він додав, що «зараз їм нічого не загрожує, тому що кіберсистема парламенту вимагає повністю змінювати пароль кожні три місяці».
- Раніше видання Spiegel повідомило, що російські хакери причетні до викрадення великої кількості електронних листів з депутатського бюро Ангели Меркель під час кібератаки на внутрішні мережі німецького Бундестагу, що сталася у 2015 році.
- Злочинцям вдалося отримати доступ до двох поштових скриньок і скопіювати їхній вміст — листування канцлера за 2012—2015 роки.
- Пізніше Меркель оголосила, що у Німеччини є докази того, що її електронне листування вкрали російські хакери, проте сказала, що «хоче зберегти гарні відносини з Росією».