МВФ погодив виділення Україні $5,5 млрд на три роки за однієї умови
- Автор:
- Тая Решетнікова
- Дата:
Anna Marchenko \ TASS via Getty Images
Президент Володимир Зеленський провів телефонну розмову з директором-розпорядником Міжнародного валютного фонду Кристаліною Георгієвою, під час якої вони обговорили умови для нового траншу. Про це повідомляє Офіс президента.
«Керівник МВФ високо оцінила економічні здобутки нової влади і прогрес у впровадженні реформ урядом під керівництвом премʼєр-міністра Олексія Гончарука. За результатами бесіди сторони зазначили, що Україна і Міжнародний валютний фонд досягли домовленості (Staff Level Agreement) про нову програму співпраці», — зазначили у прес-службі президента.
Зеленський сказав, що сподівається продовжувати в Україні реформи в прискореному режимі, щоб скоріше наздогнати сусідів за економічним розвитком.
«Радий, що ми знайшли повне розуміння, і наш турборежим отримав високу оцінку з боку МВФ. Ми спільно з нашими міжнародними партнерами будемо продовжувати реформи, щоб наздогнати наших сусідів за рівнем економічного розвитку та добробуту», — додав Зеленський.
Зі свого боку Георгієва підтримала президента у реформах, які проводяться, як зазначив представник МВФ, у правильному напрямку — для розвитку економічного рівня України. Також вона пообіцяла новий транш від МВФ, але його ще повинні схвалити керівництво та Виконавча рада Фонду.
«Працівники МВФ дійшли згоди з владою щодо політики з підтримки нової трирічної домовленості в розмірі чотирьох мільярдів спеціальних прав запозичення (SDR) у рамках розширеного фонду МВФ», — заявила Георгієва, повідомляється на сайті ОП.
У МВФ погодилися виплатити Україні $5,5 млрд за умови фінансової та державної підтримки зміцнення правопорядку, підвищення цілісності та незалежності судової системи, зменшення корупції в економіці, очищення банківської системи та відшкодування великих витрат для платників податків.
- Голова Офісу президента Андрій Богдан переконаний, що Міжнародному валютному фонду більше нічого вимагати від України, оскільки вона виконала головні вимоги.
- У листопаді місія Міжнародного валютного фонду залишила Україну без угоди про нову програму виділення кредитних коштів.
- Міністр фінансів Оксана Маркарова заявила, що Україна повинна закінчити співпрацю з Міжнародним валютним фондом у 2023 році, а програма трирічного фінансування, за якою зараз ведуться переговори, стане останньою.