У Скандинавії після легалізації одностатевих шлюбів значно знизився рівень самогубств
- Автор:
- Костя Андрейковець
- Дата:
Brian Kyed / Unsplash
Дослідники Данського науково-дослідного інституту щодо запобігання суїцидам та Стокгольмського університету порівняли показники самогубств серед ЛГБТ-осіб і одностатевих пар в періоди з 1989 року по 2002 рік та з 2003 року по 2016 рік. Результати показали, що після легалізації одностатевих шлюбів кількість суїцидів серед геїв і лесбійок знизилася на 46%.
Про це пише The Guardian.
Дослідники зазначили, що закони про права сексуальних меншин значно знизили у ЛГБТ-осіб відчуття соціальної стигматизації. Саме утиски і нерозуміння суспільства штовхали людей на суїцид. Дослідники однак додали, що ЛГБТ-особи все ще залишаються більш схильними до суїцидів, ніж гетеросексуали. Результати показали, що в одностатевих шлюбах і союзах загинуло вдвічі більше людей, ніж у різностатевих.
Згідно зі звітом 2018 року, в якому порівнюють 35 досліджень з 10 країн, молоді ЛГБТ-особи принаймні утричі частіше роблять спроби самогубства, ніж їх ровесники-гетеросексуали.
Попри репутацію Скандинавії як прогресивного лідера з прав ЛГБТ, дослідження показало, що майже третина данських чоловіків вважають секс між двома чоловіками морально неприйнятним.
Данія стала першою країною в світі, яка дозволила одностатеві цивільні партнерства. Це сталося у 1989 році. Швеція пішла на такий крок у 1994 році. У Данії такі шлюби стали законними у 2012 році, а у Швеції — в 2009 році. Наразі одностатеві шлюби дозволені в 28 країнах.
- Національна Асамблея Франції 27 вересня прийняла законопроєкт про біоетику, згідно з яким лесбійським парам і самотнім жінкам буде дозволено зачинати дітей з медичною допомогою.
- У Німеччині за рік зареєстрували майже 33 тисячі одностатевих шлюбів.
- Міжнародна платформа Equaldex дійшла висновку, що Україна на законодавчому рівні майже не захищає права ЛГБТ-спільноти в приватній сфері, але при цьому не дискримінує в публічному житті.