Імпічмент Трампа: Конгрес опублікував свідчення двох топчиновників Ради нацбезпеки США
- Автор:
- Олег Панфілович
- Дата:
Wikipedia / Kuhlmann /MSC
Комітет з розвідки палати представників США опублікував стенограми свідчень ексдиректорки з питань Європи та Євразії Ради національної безпеки США Фіони Гілл та директора з питань Європи цієї ж ради полковника Александра Віндмана. Документи оприлюднені на сайті комітету.
Віндман розповів, що після телефонної розмови президентів Дональда Трампа та Володимира Зеленського 25 липня він негайно повідомив юристам Білого дому про своє занепокоєння щодо політичних розслідувань, на яких Трамп наполягав у дзвінку.
«Віндман також повідомив комітетам, що вимога Трампа публічно оголосити про політично вмотивовані розслідування проти громадянина США іноземною країною спонукала його зробити «моральне й етичне рішення» та змусила непокоїтися про те, що такий вчинок може підірвати національну безпеку США», — стверджується в заяві.
Фіона Гілл повідомила законодавцям про занепокоєння серед топчиновників Білого дому, в тому числі колишнього радника Трампа з національної безпеки Джона Болтона, щодо вжитих напередодні дзвінка 25 липня заходів, щоб змусити Україну почати політично вмотивовані переслідування. Крім того, вона розповіла про свої намагання за вказівкою Болтона повідомити про ці дії високопосадовцям Білого дому.
- 7 листопада Комітет з питань розвідки палати представників США оприлюднив коротку стенограму свідчень заступника помічника державного секретаря США Джорджа Кента в рамках розслідування справи про імпічмент Дональда Трампа.
- Ексрадник Трампа Джон Болтон не зʼявився свідчити в палату представників про можливий тиск Трампа на українську владу.
- Перед цим комітет з розвідки палати представників оприлюднив свідчення повіреного в справах США в Україні Вільяма Тейлора. Зокрема, дипломат заявив, що Трамп вимагав від Зеленського публічно обіцяти розслідування справи Burisma та втручання у вибори 2016 року.
- Також опублікували свідчення американського посла в Євросоюзі Гордона Сондланда і колишнього спецпредставника Держдепартаменту з питань України Курта Волкера. Чиновники повʼязують припинення військової допомоги Україні з розслідуванням проти колишнього віцепрезидента Джо Байдена і його сина Хантера.