Туреччина заблокувала доступ до Вікіпедії. Компанія подала до суду
- Автор:
- Андрій Сухраков
- Дата:
Wikimedia Commons
Американська неприбуткова організація Wikimedia Foundation, яка є засновником онлайн-бібліотеки, подала до Європейського суду з прав людини через блокування ресурсу на території Туреччини. Про це йдеться на сайті компанії.
«Сьогодні ми звертаємося до Європейського суду з прав людини, Міжнародний суд, який розглядає справи про порушення прав людини у рамках Ради Європи, з проханням зняти більш як дворічне блокування Вікіпедії в Туреччині. Ми вдаємося до цих заходів у рамках нашої незмінної прихильності до знань та свободи висловлення думок як основних прав кожної людини», — йдеться в повідомленні.
Також цей вчинок прокоментувала директорка Wikimedia Foundation Кетрін Маер.
«Ми віримо, що інформація, знання робить світ кращим. Що коли ми ставимо запитання, дізнаємося факти, і здатні зрозуміти всі точки зору на проблему, це дає нам змогу створити основу для більш справедливого і толерантного суспільства. Вікіпедія — це глобальний ресурс, у формуванні якого може активно брати участь кожен. Саме завдяки цьому колективному процесу написання й переписування Вікіпедія стає більш корисною, комплексною й більш представницькою. Саме завдяки цьому процесу ми, глобальне суспільство, досягаємо всеосяжного консенсусу щодо того, як бачимо світ», — підкреслила вона.
- Китай повністю заборонив універсальну інтернет-енциклопедію Wikipedia, заблокувавши доступ на сайт на всіх мовах. Це обмеження діє з кінця квітня.
- У березні європейська Wikipedia протестувала проти реформи авторського права в ЄС. Відразу чотири версії інтернет-енциклопедії — німецька, датська, чеська та словацька — від 21 березня стали недоступні для користувачів. До такого виду протесту приєдналося ще кілька європейських сайтів, у тому числі Reddit, Twitch і PornHub.