В Індійському океані вчені виявили активний підводний вулкан
- Автор:
- Олена Козаченко
- Дата:
Matt Hardy / Unsplash
У листопаді минулого року геологи заявили, що на острові Майотта в Індійському океані відбуваються сейсмічні хвилі, які відчуваються по всій земній кулі, однак їх джерело було невідоме. Кілька місяців по тому вчені використовували моделювання, щоб дати відповідь, і висунули гіпотезу про гігантське підводне виверження вулкана. Про це пише Science Alert.
Тоді вчені вважали, що це явище може бути повʼязане з рухом мас магми під Землею. Ця гіпотеза була висунута на основі даних GPS, згідно з якими Майотта перемістилася за 40 місяців на 60 мм на схід і 30 мм на південь. Творці гіпотези вважають, що рух архіпелагу і дивні вібрації вказують на спустошення одного гігантського сховища магми під островом, проте для перевірки цього припущення необхідні нові дослідження.
У березні вчені частково підтвердили теорію переміщення магми під Майоттою, тоді острів уже почав опускатися приблизно на 1 см на місяць у напрямку руху магми. Тоді ж учені висунули теорію про найбільше в історії людства підводне виверження, при цьому магма з нього не досягла морського дна, а пішла в різні відкладення.
Коли науковці попрямували туди, де, на їхню думку, розташований епіцентр виверження, то виявили активний вулкан, що піднімається на 800 метрів від морського дна і розтягується до 5 кілометрів вздовж океану.
Дані сейсмометрів свідчать про існування великої магматичної камери між 20 і 50 кілометрами під поверхнею Землі. При цьому шлейф вулканічної породи досяг тільки глибини 2 кілометри, тому на поверхні не було видно ніяких слідів виверження.
Наразі французький уряд розробляє план евакуації жителів острова Майотта, оскільки на цій території і далі відбуваються підземні поштовхи.
«Уряд повністю мобілізовано для вивчення і подальшого розуміння цього виняткового явища і вживання необхідних заходів, щоб запобігти ризикам, які воно нестиме», — йдеться в прес-релізі Міністерства внутрішніх справ Франції.
Тим часом на острів була направлена місія з підтримки громадянської безпеки.
- Восьминоги, кальмари та інші види морських безхребетних можуть втратити зір через глобальне потепління.
- Британська сейсмолог Люсі Джонс зібрала дані про середньорічну температуру планети і представила їх у вигляді музичної композиції.
- Американський дослідник Віктор Весково третім в історії занурився на дно Маріанської западини, досягнувши позначки в 11 км. Під час чотиригодинного дослідження дна Весково, крім нових видів мешканців, виявив пластиковий пакет і обгортки від цукерок.