Сейсмолог перетворила кліматичні зміни на бароковий відеокліп
- Автор:
- Олена Козаченко
- Дата:
WikimediaImages / Pixabay
Британська сейсмолог Люсі Джонс зібрала дані про середньорічну температуру планети і представила їх у вигляді музичної композиції. Про це пише The Verge.
Твір завдовжки майже в 4,5 хвилини отримав назву In Nomine Terra Calens — «В імʼя потепління Землі». Музика йде в супроводі до відео, яке показує зміни температури планети з 1880 до 2015 року. За цей час темпи зростання температури на Землі збільшилися з 0,03° С на рік до 1° С, тобто приблизно в 33 рази.
Зміна клімату є нагальною проблемою, і для того, щоб люди звернули на неї увагу, Люсі Джонс перетворила сухі дані в гарний музичний кліп.
«Я вважаю, що ці графіки зміни клімату страшні, і я намагаюся зрозуміти, чому так багато людей приймають це без страху», — зазначає науковець.
Джонс десятиліттями вивчала землетруси з геологічною службою Сполучених Штатів, але вона також займається музикою. Науковиця грає на струнному інструменті під назвою віола, і вирішила поєднати хобі та роботу.
Під час створення композиції жінка використовувала стиль музики під назвою In Nomine — коли один інструмент грає стійку мелодію, що називається cantus firmus — фіксована пісня, а інші виконують незалежні мелодії, щоб супроводжувати її.
«Я вирішила спробувати використати кліматичні дані як cantus firmus і створити музику для землі», — розповідає Люсі Джонс.
Вперше вона виконала цей музичний твір у лютому в Лос-Анджелесі разом з іншими музикантами, але тільки зараз опублікувала музичний відеокліп.
- Вперше в історії концентрація вуглекислого газу в атмосфері Землі досягла позначки у 415,26 ppm (частин на мільйон), перевищивши рекордний показник у 415 ppm. Згідно з даними Океанографічного інституту Скріппс, це сталося 11 травня.
- Сполучені Штати Америки є осередком заперечення наукових висновків про зміну клімату. Міжнародне опитування, проведене у 23 країнах центром YouGov-Cambridge, показує, що значна кількість американців не вірить у те, що людина впливає на глобальне потепління.
- Міжурядова група експертів з біорізноманіття та екосистемних послуг (IPBES) опублікувала доповідь про загрозу зникнення мільйона видів тварин і рослин через вплив людини на навколишнє середовище.