Reuters: NASA створить єдиний стандарт часу для Місяця
- Автор:
- Олександра Опанасенко
- Дата:
Getty Images
Білий дім доручив NASA встановити єдиний стандарт часу для Місяця та інших небесних тіл на тлі «місячних перегонів» між державами та приватними компаніями. Координований місячний час (LTC) мають розробити до кінця 2026 року.
Про це пише Reuters з посиланням на записку глави Управління наукової та технологічної політики Білого дому.
Різна гравітаційна сила та інші фактори на Місяці та інших небесних тілах змінюють плин часу і його сприймання відносно часу на Землі. Тож уніфікований час LTC убезпечить передачу даних між космічними кораблями та синхронізацію звʼязку між Землею, місячними супутниками, базами та астронавтами. Космічні апарати й супутники потребують надзвичайної точності для своїх місій.
Для людини на Місяці земний годинник втрачатиме в середньому 58,7 мікросекунди на земний день і матиме інші періодичні варіації, які ще більше відхилятимуть місячний час від земного. А ще розбіжності в часі також можуть призвести до помилок у картографуванні та визначенні позицій на Місяці або навколо нього.
Оскільки комерційна діяльність поширюється на Місяць, уніфікований стандарт часу необхідний для координації операцій, забезпечення надійності транзакцій і управління логістикою місячної торгівлі. Чиновник прогнозує, що для цього на поверхні Місяця треба розмістити атомні годинники.
- 16 листопада 2022 року NASA успішно запустило місію Artemis 1 до Місяця. Її мета — максимально випробувати можливості капсули Orion, переконавшись, що апарат готовий безпечно прийняти людей. Пробний запуск є частиною ширшої програми NASA Artemis, мета якої — уперше з 1970-х років повернути астронавтів на поверхню Місяця.
- У кінці листопада Orion досяг максимальної відстані від Землі, яку будь-коли долав космічний корабель, призначений для перевезення людей.
- 11 грудня 2022 року капсула безпілотного американського космічного корабля Orion успішно повернулася з Місяця та приводнилася в Тихому океані. Він двічі облетів супутник Землі.