Дроп замінтите? А обличчям розрахуєтесь? Наскільки вам близькі технології зумерів. Складний тест «Бабеля» і Visa
NFT, блокчейн, AR, двофакторна аутентифікація — навколо все більше новин із невідомими словами та поняттями, про суть яких ви ледь здогадуєтеся? Або з цим все зрозуміло, ви техно-фрік, і вас дратують люди, які плутають AR і VR? Зараз розберемося, де ви в еволюційному ланцюжку технологій, і як володієте мовою зумерів — дуже технологічний тест Visa і «Бабеля».
Зіграти!
Почнемо з простого. Тепер популярно оплачувати покупки, прикладаючи до терміналу телефон або годинник. На основі якої технології це працює?
NFT — невзаємозамінний токен — це технологія, яка дозволяє людині закріпити за собою право володіти будь-яким цифровим об'єктом мистецтва, а потім продати його. Технологія бездротової передачі даних на близькій відстані — це NFC.
Ви маєте рацію, це занадто просто! NFC (Near Field Communication) — це технологія бездротової передачі даних на близькій відстані.
А ви не великий фанат американського футболу. National Football League — це Національна футбольна ліга США. А технологія бездротової передачі даних на близькій відстані — це NFC.
Це Need for Speed — найпопулярніша гоночна гра. А технологія бездротової передачі даних на близькій відстані — це NFC.
Далі
Перевірити
Результати
Напевно, ви чули про хмарні технології: у 2021 році можна щось кинути в хмару і не виглядати при цьому божевільним. А де фізично перебувають дані у хмарі?
Ні. Всі дані зберігаються на серверах компаній, які надають хмарні послуги. Ви точно чули про Google Drive і iCloud. При цьому сервери можуть перебувати в різних точках планети
Це дещо інша технологія — блокчейн. А хмарні дані зберігаються на серверах компаній, які надають такі послуги. Ви точно чули про Google Drive і iCloud.
Правильно! Всі дані зберігаються на серверах компаній, які надають такі послуги. Google Drive і iCloud — чули? При цьому сервери можуть перебувати в різних точках планети.
Нам версія про хмари теж подобається більше. Але ні, дані зберігаються на серверах компаній, які надають хмарні послуги — Google Drive, iCloud тощо.
Далі
Перевірити
Результати
В Європі XII століття для переказу грошей використовували комірки тамплієрів. У 1872 році задіяли телеграф. А що в 2021-му можна зробити з грошима за допомогою Visa Direct?
А ви жартівник! Але Visa Direct — це глобальна платформа push-платежів. Зокрема, можна переказати гроші з картки на картку за номером телефону. Щоправда, для цього банк отримувача теж має бути підключений до послуги.
Точно! Visa Direct — це глобальна платформа push-платежів. Щоб переказати гроші, достатньо знати тільки номер телефону одержувача (і не потрібно вказувати номер картки!). Щоправда, для цього банк отримувача теж має бути підключений до послуги.
Непогана ідея, але ні. Visa Direct — це глобальна платформа push-платежів. Зокрема, можна переказати гроші з картки на картку за номером телефону. Щоправда, для цього банк отримувача теж має бути підключений до послуги.
Це було б занадто просто. Visa Direct — це глобальна платформа push-платежів. Зокрема, можна переказати гроші з картки на картку за номером телефону. Щоправда, для цього банк отримувача теж має бути підключений до послуги.
Далі
Перевірити
Результати
Справляєтеся? Давайте ускладнимо! Хотдожня приятеля вирішила вийти на ICO (Яша, а це ідея*), а у вас є можливість купити токени hotdogecoin. Що це означає?
Майже. Вас збив з пантелику hotdogecoin: він співзвучний з Dogecoin* — улюбленою криптовалютою мільярдера. Але ICO (Initial Coin Offering) — це первинне розміщення монет, або криптовалютний краудфандинг. У нашому випадку ви купуєте монети hotdogecoin. Якщо проєкт вистрелить, ви станете успішним інвестором.
Це буде бонусом. Але Initial Coin Offering — це первинне розміщення монет, або криптовалютний краудфандинг. У нашому випадку ви купуєте монети hotdogecoin. Якщо проєкт вистрелить, монети подорожчають, а ви станете успішним інвестором.
Так! Initial Coin Offering — це первинне розміщення монет, або криптовалютний краудфандинг. У нашому випадку ви купуєте монети hotdogecoin. Якщо проєкт вистрілить — ви розбагатієте.
Якщо погодитеся — цілком можливо. Але приятель пропонує інвестувати в хотдожню. Initial Coin Offering — первинне розміщення монет» або криптовалютний краудфандинг. У нашому випадку ви купуєте монети hotdogecoin. Якщо проєкт вистрілить — ви розбагатієте.
Далі
Перевірити
Результати
ICO пройшло успішно — hotdogecoin піднявся в ціні, і ви заробили! Тепер приятель хоче увічнити свій фірмовий хот-дог у блокчейні*. Що йому потрібно зробити?
Ні. Вічно він проживе, якщо його продати як NFT*. У форматі NFT випускають фотографії, відео, цифрові твори мистецтва. Українська реп-виконавиця alyona_alyona писала в Instagram, що продала свій NFT-трек майже за вісім тисяч доларів.
У якийсь момент трансляція закінчиться, а хот-дог зіпсується. Вічно він проживе, якщо його токенізувати — продати як NFT*. У форматі NFT випускають фотографії, відео, цифрові твори мистецтва.
Крута ідея, але ні. Вічно він проживе, якщо його продати як NFT*. У форматі NFT випускають фотографії, відео, цифрові твори мистецтва. Українська реп-виконавиця alyona_alyona писала в Instagram, що продала свій трек майже за вісім тисяч доларів.
Правильно! Замінтити дроп — значить токенізувати свій актив і продати його як NFT* на аукціоні. Нещодавно українська реп-виконавиця alyona_alyona писала в Instagram, що продала свій трек майже за вісім тисяч доларів. Але ви й самі знаєте.
Далі
Перевірити
Результати
З вічним життям у блокчейні розібралися, йдемо далі. Ви прийшли на виставку динозаврів, але забули вдома гроші, картку і, о бо-о-о-же, у вас розрядився телефон. І годинник! Що робити? Як будете купувати квиток?
Іноді це працює, але є легальний варіант — Face ID. Це біометрична технологія розпізнавання облич. Можна не носити з собою картку або смартфон — достатньо просто посміхнутися в спеціальну камеру терміналу, якщо він нею обладнаний. В Україні система називається FacePay24 — спільний продукт ПриватБанк та Visa. Ось мапа таких терміналів
І це спрацює! Завдяки біометричній системі розпізнавання облич Face ID. Важливо: платити так просто можна у спеціальних терміналах. Ось де вони є
Теж правильно — вони ж давно вимерли. А ви завдяки технології Face ID легко виживете без картки й телефону. Що завгодно можна купити, просто посміхнувшись у спеціальну камеру терміналу, якщо він нею обладнаний. Ось мапа таких терміналів в Україні. До речі, схожий метод ідентифікації практикують учні та вчителі київського ліцею № 157.
Є варіант простіше — Face ID. Це біометрична технологія розпізнавання облич. Можна не носити з собою картку або смартфон — достатньо посміхнутися в спеціальну камеру терміналу, якщо він нею обладнаний. Ось мапа таких терміналів в Україні. До речі, схожий метод ідентифікації практикують учні та вчителі київського ліцею № 157.
Далі
Перевірити
Результати
Ура! Ви на виставці — дивитеся на квадропедального спинозавра. Вам пропонують надягти спеціальні окуляри. Перед очима спливає табличка з довідкою, а на спинозавра накладається проєкція його ареалу 95 мільйонів років тому. Як все це називається?
Майже, але ні. AI — це Artificial Intelligence — штучний інтелект, а тут мова про AR — Augmented Reality, тобто доповнену реальність.
Точно! AR — це Augmented Reality, або доповнена реальність.
Близько, але ні. VR — це Virtual Reality — віртуальна реальність, а тут мова про AR — Augmented Reality, тобто доповнену реальність. Різниця ось у чому: VR — це повністю віртуальний світ, а AR — реальний, але з різними спецефектами.
Ми пожартували, а ви? Якщо ні, Public Relations — це зв'язки з громадськістю. А правильна відповідь — доповнена реальність чи AR (Augmented Reality).
Далі
Перевірити
Результати
Ви (точно) чули про нейромережі* — з їхньою допомогою можна згенерувати спинозавра або заговорити голосом Тома Круза. Біологічна нейромережа об'єднує нейрони головного мозку, а з чого складається штучна?
А не вгадали. Нейромережа об'єднує безліч нескладних обчислювальних одиниць — їх називають штучними нейронами. Якщо все правильно налаштувати, нейромережа зможе писати такі ж тести, як цей. А ще нейромережі круто працюють зі штучним інтелектом — так Visa не дає шахраям вкрасти наші гроші.
Не всяка мережа — струм. Нейромережа об'єднує безліч нескладних обчислювальних одиниць — їх називають штучними нейронами. Якщо все правильно налаштувати, нейромережа зможе писати такі ж тести, як цей. А ще нейромережі круто працюють зі штучним інтелектом — так Visa не дає шахраям вкрасти наші гроші
Ви правда без Google знаєте, що це? Насправді нейромережа об'єднує безліч нескладних обчислювальних одиниць — їх називають штучними нейронами. Якщо все правильно налаштувати, нейромережа зможе писати такі ж тести, як цей. А ще нейромережі круто працюють зі штучним інтелектом — так Visa не дає шахраям вкрасти наші гроші.
Правильно! Зазвичай їх називають штучними нейронами. З точки зору математики це прості нелінійні функції. Якщо все правильно налаштувати, нейромережа зможе писати такі ж тести, як цей. А ще нейромережі круто працюють зі штучним інтелектом — так Visa не дає шахраям вкрасти наші гроші.
Далі
Перевірити
Результати
На 3D-принтері можна надрукувати будинок або бетонний міст, художники створюють 3D-анімацію для відеоігор і фільмів. А що можна зробити за допомогою технології Visa 3D-Secure?
Так! Ви стикаєтеся з цією технологією під час онлайн-шопінгу. Visa 3D-Secure — покращений протокол безпеки, який захищає ваші гроші і банк від шахраїв. Ось як це працює.
Ймовірно, в майбутньому це буде можливо. Але Visa 3D-Secure — це безпечний онлайн-шопінг в режимі реального часу. Ось як це працює.
Теоретично — так, але надійніше почати відкладати. А Visa 3D-Secure — це безпечні онлайн-покупки в режимі реального часу. Ось як це працює.
Як шпалери на робочому столі! Ні, така штука називається digital skin — Visa з деякими банками-партнерам пропонує різні тематичні дизайни карт. А Visa 3D-Secure про інше — технологія робить глобальну електронну комерцію безпечною в режимі реального часу. Ось як це працює.
Далі
Перевірити
Результати
І наостанок — про соціальні мережі. Як називається складна павутина з ваших френдів, лайків, постів, особистих даних і різноманітних зв'язків між ними?
Немає такого! Правильна назва — соціальний граф. Він допомагає соцмережам шукати фейкові акаунти і підказує вам, кого додати в друзі.
Ну ні, це взагалі з астрології (до речі, ось наш текст про це). А складна павутина — це соціальний граф. Він допомагає соцмережам шукати фейкові акаунти і підказує вам, кого додати в друзі.
Все так. Соціальний граф допомагає соцмережам шукати фейкові акаунти, підказує вам, кого додати в друзі, і добирає релевантну рекламу (правда, це не завжди виходить).
Звучить красиво, але ні. Правильна назва — соціальний граф. Він допомагає соцмережам шукати фейкові акаунти, підказує вам, кого додати в друзі, і добирає релевантну рекламу (з цим бувають проблеми).
Далі
Перевірити
Результати
Окей, бумер. Давайте вас токенізуємо і збережемо для майбутнього — ви цінний експонат XX століття!
Ще раз
Ви зможете натренувати нейромережу генерувати унікальних кошенят, але щоб їх замінтити — доведеться гуглити (підказка: шукайте CryptoKitties).
Ще раз
Вибачте, що тест був таким легким. Додайте «Бабель» і Visa в друзі! Хочемо бути у вашому соціальному графі.
Ще раз
Дроп замінтите? А обличчям розрахуєтесь? Наскільки вам близькі технології зумерів. Складний тест «Бабеля» і Visa
NFT, блокчейн, AR, двофакторна аутентифікація — навколо все більше новин із невідомими словами та поняттями, про суть яких ви ледь здогадуєтеся? Або з цим все зрозуміло, ви техно-фрік, і вас дратують люди, які плутають AR і VR? Зараз розберемося, де ви в еволюційному ланцюжку технологій, і як володієте мовою зумерів — дуже технологічний тест Visa і «Бабеля».
Зіграти!
Почнемо з простого. Тепер популярно оплачувати покупки, прикладаючи до терміналу телефон або годинник. На основі якої технології це працює?
NFT — невзаємозамінний токен — це технологія, яка дозволяє людині закріпити за собою право володіти будь-яким цифровим об'єктом мистецтва, а потім продати його. Технологія бездротової передачі даних на близькій відстані — це NFC.
Ви маєте рацію, це занадто просто! NFC (Near Field Communication) — це технологія бездротової передачі даних на близькій відстані.
А ви не великий фанат американського футболу. National Football League — це Національна футбольна ліга США. А технологія бездротової передачі даних на близькій відстані — це NFC.
Це Need for Speed — найпопулярніша гоночна гра. А технологія бездротової передачі даних на близькій відстані — це NFC.
Далі
Перевірити
Результати
Напевно, ви чули про хмарні технології: у 2021 році можна щось кинути в хмару і не виглядати при цьому божевільним. А де фізично перебувають дані у хмарі?
Ні. Всі дані зберігаються на серверах компаній, які надають хмарні послуги. Ви точно чули про Google Drive і iCloud. При цьому сервери можуть перебувати в різних точках планети
Це дещо інша технологія — блокчейн. А хмарні дані зберігаються на серверах компаній, які надають такі послуги. Ви точно чули про Google Drive і iCloud.
Правильно! Всі дані зберігаються на серверах компаній, які надають такі послуги. Google Drive і iCloud — чули? При цьому сервери можуть перебувати в різних точках планети.
Нам версія про хмари теж подобається більше. Але ні, дані зберігаються на серверах компаній, які надають хмарні послуги — Google Drive, iCloud тощо.
Далі
Перевірити
Результати
В Європі XII століття для переказу грошей використовували комірки тамплієрів. У 1872 році задіяли телеграф. А що в 2021-му можна зробити з грошима за допомогою Visa Direct?
А ви жартівник! Але Visa Direct — це глобальна платформа push-платежів. Зокрема, можна переказати гроші з картки на картку за номером телефону. Щоправда, для цього банк отримувача теж має бути підключений до послуги.
Точно! Visa Direct — це глобальна платформа push-платежів. Щоб переказати гроші, достатньо знати тільки номер телефону одержувача (і не потрібно вказувати номер картки!). Щоправда, для цього банк отримувача теж має бути підключений до послуги.
Непогана ідея, але ні. Visa Direct — це глобальна платформа push-платежів. Зокрема, можна переказати гроші з картки на картку за номером телефону. Щоправда, для цього банк отримувача теж має бути підключений до послуги.
Це було б занадто просто. Visa Direct — це глобальна платформа push-платежів. Зокрема, можна переказати гроші з картки на картку за номером телефону. Щоправда, для цього банк отримувача теж має бути підключений до послуги.
Далі
Перевірити
Результати
Справляєтеся? Давайте ускладнимо! Хотдожня приятеля вирішила вийти на ICO (Яша, а це ідея*), а у вас є можливість купити токени hotdogecoin. Що це означає?
Майже. Вас збив з пантелику hotdogecoin: він співзвучний з Dogecoin* — улюбленою криптовалютою мільярдера. Але ICO (Initial Coin Offering) — це первинне розміщення монет, або криптовалютний краудфандинг. У нашому випадку ви купуєте монети hotdogecoin. Якщо проєкт вистрелить, ви станете успішним інвестором.
Це буде бонусом. Але Initial Coin Offering — це первинне розміщення монет, або криптовалютний краудфандинг. У нашому випадку ви купуєте монети hotdogecoin. Якщо проєкт вистрелить, монети подорожчають, а ви станете успішним інвестором.
Так! Initial Coin Offering — це первинне розміщення монет, або криптовалютний краудфандинг. У нашому випадку ви купуєте монети hotdogecoin. Якщо проєкт вистрілить — ви розбагатієте.
Якщо погодитеся — цілком можливо. Але приятель пропонує інвестувати в хотдожню. Initial Coin Offering — первинне розміщення монет» або криптовалютний краудфандинг. У нашому випадку ви купуєте монети hotdogecoin. Якщо проєкт вистрілить — ви розбагатієте.
Далі
Перевірити
Результати
ICO пройшло успішно — hotdogecoin піднявся в ціні, і ви заробили! Тепер приятель хоче увічнити свій фірмовий хот-дог у блокчейні*. Що йому потрібно зробити?
Ні. Вічно він проживе, якщо його продати як NFT*. У форматі NFT випускають фотографії, відео, цифрові твори мистецтва. Українська реп-виконавиця alyona_alyona писала в Instagram, що продала свій NFT-трек майже за вісім тисяч доларів.
У якийсь момент трансляція закінчиться, а хот-дог зіпсується. Вічно він проживе, якщо його токенізувати — продати як NFT*. У форматі NFT випускають фотографії, відео, цифрові твори мистецтва.
Крута ідея, але ні. Вічно він проживе, якщо його продати як NFT*. У форматі NFT випускають фотографії, відео, цифрові твори мистецтва. Українська реп-виконавиця alyona_alyona писала в Instagram, що продала свій трек майже за вісім тисяч доларів.
Правильно! Замінтити дроп — значить токенізувати свій актив і продати його як NFT* на аукціоні. Нещодавно українська реп-виконавиця alyona_alyona писала в Instagram, що продала свій трек майже за вісім тисяч доларів. Але ви й самі знаєте.
Далі
Перевірити
Результати
З вічним життям у блокчейні розібралися, йдемо далі. Ви прийшли на виставку динозаврів, але забули вдома гроші, картку і, о бо-о-о-же, у вас розрядився телефон. І годинник! Що робити? Як будете купувати квиток?
Іноді це працює, але є легальний варіант — Face ID. Це біометрична технологія розпізнавання облич. Можна не носити з собою картку або смартфон — достатньо просто посміхнутися в спеціальну камеру терміналу, якщо він нею обладнаний. В Україні система називається FacePay24 — спільний продукт ПриватБанк та Visa. Ось мапа таких терміналів
І це спрацює! Завдяки біометричній системі розпізнавання облич Face ID. Важливо: платити так просто можна у спеціальних терміналах. Ось де вони є
Теж правильно — вони ж давно вимерли. А ви завдяки технології Face ID легко виживете без картки й телефону. Що завгодно можна купити, просто посміхнувшись у спеціальну камеру терміналу, якщо він нею обладнаний. Ось мапа таких терміналів в Україні. До речі, схожий метод ідентифікації практикують учні та вчителі київського ліцею № 157.
Є варіант простіше — Face ID. Це біометрична технологія розпізнавання облич. Можна не носити з собою картку або смартфон — достатньо посміхнутися в спеціальну камеру терміналу, якщо він нею обладнаний. Ось мапа таких терміналів в Україні. До речі, схожий метод ідентифікації практикують учні та вчителі київського ліцею № 157.
Далі
Перевірити
Результати
Ура! Ви на виставці — дивитеся на квадропедального спинозавра. Вам пропонують надягти спеціальні окуляри. Перед очима спливає табличка з довідкою, а на спинозавра накладається проєкція його ареалу 95 мільйонів років тому. Як все це називається?
Майже, але ні. AI — це Artificial Intelligence — штучний інтелект, а тут мова про AR — Augmented Reality, тобто доповнену реальність.
Точно! AR — це Augmented Reality, або доповнена реальність.
Близько, але ні. VR — це Virtual Reality — віртуальна реальність, а тут мова про AR — Augmented Reality, тобто доповнену реальність. Різниця ось у чому: VR — це повністю віртуальний світ, а AR — реальний, але з різними спецефектами.
Ми пожартували, а ви? Якщо ні, Public Relations — це зв'язки з громадськістю. А правильна відповідь — доповнена реальність чи AR (Augmented Reality).
Далі
Перевірити
Результати
Ви (точно) чули про нейромережі* — з їхньою допомогою можна згенерувати спинозавра або заговорити голосом Тома Круза. Біологічна нейромережа об'єднує нейрони головного мозку, а з чого складається штучна?
А не вгадали. Нейромережа об'єднує безліч нескладних обчислювальних одиниць — їх називають штучними нейронами. Якщо все правильно налаштувати, нейромережа зможе писати такі ж тести, як цей. А ще нейромережі круто працюють зі штучним інтелектом — так Visa не дає шахраям вкрасти наші гроші.
Не всяка мережа — струм. Нейромережа об'єднує безліч нескладних обчислювальних одиниць — їх називають штучними нейронами. Якщо все правильно налаштувати, нейромережа зможе писати такі ж тести, як цей. А ще нейромережі круто працюють зі штучним інтелектом — так Visa не дає шахраям вкрасти наші гроші
Ви правда без Google знаєте, що це? Насправді нейромережа об'єднує безліч нескладних обчислювальних одиниць — їх називають штучними нейронами. Якщо все правильно налаштувати, нейромережа зможе писати такі ж тести, як цей. А ще нейромережі круто працюють зі штучним інтелектом — так Visa не дає шахраям вкрасти наші гроші.
Правильно! Зазвичай їх називають штучними нейронами. З точки зору математики це прості нелінійні функції. Якщо все правильно налаштувати, нейромережа зможе писати такі ж тести, як цей. А ще нейромережі круто працюють зі штучним інтелектом — так Visa не дає шахраям вкрасти наші гроші.
Далі
Перевірити
Результати
На 3D-принтері можна надрукувати будинок або бетонний міст, художники створюють 3D-анімацію для відеоігор і фільмів. А що можна зробити за допомогою технології Visa 3D-Secure?
Так! Ви стикаєтеся з цією технологією під час онлайн-шопінгу. Visa 3D-Secure — покращений протокол безпеки, який захищає ваші гроші і банк від шахраїв. Ось як це працює.
Ймовірно, в майбутньому це буде можливо. Але Visa 3D-Secure — це безпечний онлайн-шопінг в режимі реального часу. Ось як це працює.
Теоретично — так, але надійніше почати відкладати. А Visa 3D-Secure — це безпечні онлайн-покупки в режимі реального часу. Ось як це працює.
Як шпалери на робочому столі! Ні, така штука називається digital skin — Visa з деякими банками-партнерам пропонує різні тематичні дизайни карт. А Visa 3D-Secure про інше — технологія робить глобальну електронну комерцію безпечною в режимі реального часу. Ось як це працює.
Далі
Перевірити
Результати
І наостанок — про соціальні мережі. Як називається складна павутина з ваших френдів, лайків, постів, особистих даних і різноманітних зв'язків між ними?
Немає такого! Правильна назва — соціальний граф. Він допомагає соцмережам шукати фейкові акаунти і підказує вам, кого додати в друзі.
Ну ні, це взагалі з астрології (до речі, ось наш текст про це). А складна павутина — це соціальний граф. Він допомагає соцмережам шукати фейкові акаунти і підказує вам, кого додати в друзі.
Все так. Соціальний граф допомагає соцмережам шукати фейкові акаунти, підказує вам, кого додати в друзі, і добирає релевантну рекламу (правда, це не завжди виходить).
Звучить красиво, але ні. Правильна назва — соціальний граф. Він допомагає соцмережам шукати фейкові акаунти, підказує вам, кого додати в друзі, і добирає релевантну рекламу (з цим бувають проблеми).
Далі
Перевірити
Результати
Окей, бумер. Давайте вас токенізуємо і збережемо для майбутнього — ви цінний експонат XX століття!
Ще раз
Ви зможете натренувати нейромережу генерувати унікальних кошенят, але щоб їх замінтити — доведеться гуглити (підказка: шукайте CryptoKitties).
Ще раз
Вибачте, що тест був таким легким. Додайте «Бабель» і Visa в друзі! Хочемо бути у вашому соціальному графі.
Ще раз
У лютому 2021 у центрі Києва згоріло Bistro Bistro — хотдожна ресторатора Яна Монастирського. Десятки відомих людей у соцмережах збирали гроші на ремонт. До цієї ініціативи приєдналися і журналісти «Бабеля». Необхідну суму швидко зібрали
Криптовалюта на основі Litecoin, випущена в грудні 2013 року. Токен назвали на честь популярного мема з собакою породи сіба-іну Доге
Non-fungible token (невзаємозамінними токен) — це одиниця даних у блокчейні та сертифікат унікальності цифрового об'єкта, який підтверджує право володіння ним. Якщо ви купили фото, відео або щось ще у форматі NFT, це не означає, що ніхто не може його копіювати або розміщувати у себе. Але право на оригінал — у вас.
Якщо дуже просто, нейронні мережі — це математичні моделі, які спрощують роботу людині. Їх можна навчити самостійно ухвалювати рішення
Транзистор з високою рухливістю електронів
Якщо дуже просто, це база даних, яка одночасно зберігається на великій кількості комп'ютерів.