Які серіали радували нас цього року? «Бабель» і LG розпитують працівників української кіноіндустрії. Підсумки-2020
- Автор:
- Гліб Гусєв
- Дата:
«Бабель»
Мало що радувало нас у 2020 році більше за диван і головну диванну розвагу — на кілька годин утекти в іншу реальність, вигадану стримінгом Netflix, HBO або Amazon Prime. На які серіали ми витратили найбільше часу? Хто найбільше здивував? Щоб це зрозуміти, ми опитали десять людей, які займаються кіно професійно: українських продюсерів, режисерів, директорів продакшенів і одного кінокритика. Кожного ми попросили надіслати нам особистий, субʼєктивний список із пʼяти серіалів, які його найбільше потішили, і склали рейтинг. Ось простий спосіб знайти серіали з нашого рейтингу: підключіть свій телевізор LG з останньої лінійки до домашньої мережі Wi-Fi та використайте плеєр Smart TV — з його допомогою зайти в усі основні стримінги можна в один клік.
Перше місце ділять два серіали — український і американський, обидва розповідають про сімʼю (обидва згадані чотири рази)
«Неортодоксальна»: мінісеріал про ортодоксальне єврейське комʼюніті у Брукліні, задушливе і репресивне, де всі між собою родичі, де всі завдають одне одному добро — і про те, як із цього комʼюніті втікає до Берліну дівчина, яка не знає іншого життя.
«Cпіймати Кайдаша»: головний український народний серіал цього року про велику сімʼю, де співіснують два покоління і яка розколюється на два табори у 2014 році. Присутні: символізм, хороший сценарій Ворожбит, посередня акторська гра, сантиметровий телевізійний грим на обличчях акторів.
На другому місці — грандіозна реконструкція життя королівської сімʼї (три згадування)
«Корона» (4 сезон): справа рук Пітера Моргана, кавалера Ордена Британської імперії, де правляча сімʼя цієї самої імперії представлена в непривабливому ракурсі — як збіговисько злих кумась, які ламають своїх дітей через коліно в імʼя абстрактного обовʼязку перед країною. Окремо варто згадати Джилліан Андерсон у ролі Маргарет Тетчер — це одна з її найкращих ролей.
Третє місце поділяють три серіали (кожен згаданий двічі)
«Чіки»: чотири дівчини зі зниженою соціальною відповідальністю відкривають власний бізнес у маленькому місті. Блискуче написана, знята та зіграна — і при цьому неймовірно похмура — історія про суть сучасної Росії.
«Захищаючи Джейкоба»: дорога, красива і масштабна драма про сімейні цінності, де 14-річного хлопця звинувачують у вбивстві, а його батькові, заступнику окружного прокурора, доводиться обирати між сімʼєю і справедливістю.
«Хід королеви»: вундеркінд і чемпіонка Бет Хармон зʼясовує, що для того, щоб перемогти зловісних радянських гросмейстерів їй потрібні дисципліна, імпровізація та допомога добрих американських гросмейстерів. Найкраща сцена: E07, 34:41.
Розповіли «Бабелю» про улюблені серіали:
Ольга Бірзул, керівниця напряму «Кіно» Українського інституту
продюсер Альберт Зурашвілі, директор продакшена shelter.film
режисер Ігор Стеколенко, співзасновник BURO Creative Lab
режисер Андрій Рубець (кліпи співачки Луни та групи MGZARVREBI)
режисер Анна Бурячкова (кліпи артистів Onuka, BRUTTO, Pianoboy)
режисер Тоня Ноябрьова («Герой мого часу»)
продюсер Наталія Лібет («Парфенон»)
продюсер Леся Січкіна, директор продакшена 23/32 Films
Анна Мачух, виконавчий директор Української кіноакадемії
кінокритик Лукʼян Галкін
Двадцять серіалів згадані по одному разу
«Дракула» / автори Марк Геттіс і Стівен Моффат (Netflix). Сумлінна праця двох сумлінних британських шоуранерів за мотивами класичного роману Брема Стокера.
«Ленокс Гілл» / автори Рут Шац й Аді Бараш (Netflix). Документальна історія про життя лікарні в Нью-Йорку. Діють: два нейрохірурги, лікар швидкої допомоги і гінеколог.
«Розповіді з петлі» / продюсер і сценарист Натаніель Халперн (Amazon Prime). Фантастична (або, радше, казкова) історія про життя маленького містечка в Огайо, розташованого біля секретного центру експериментальної фізики.
«Меломанка» / автори Вероніка Вест і Сара Кучерка (Hulu). Нова екранізація старого доброго роману Ніка Хорнбі: про власницю музичного магазину, яка складає плейлисти з будь-якого приводу та хоче зрозуміти, чому всі її романи закінчуються невдало.
«Король тигрів» / режисери Ерік Гуді та Ребекка Чайклін (Netflix). Документальний серіал про власника приватного зоопарку з левами і тиграми в Оклахомі, який розповідає настільки божевільну історію, що важко повірити в те, що фільм документальний.
«Рагнарек» / автор Адам Прайс. Норвезький серіал, де підліток з провінції бореться з сімʼєю місцевих промисловців. Деталі: промисловці — насправді крижані велетні (йотуни), підліток — інкарнація бога Тора.
«Опівнічний госпел» / автори Данкан Трассел і Пендлтон Ворд (Netflix). Анімований філософський подкаст про життя, смерть і наркотики.
- «Козаки. Абсолютно брехлива історія» / режисер Олександр Березань
- «Новий Папа» / автор і режисер Паоло Соррентіно
- «Статеве виховання» / 2 сезон / автор Лорі Нанн
- «Голлівуд» / автори Раян Мерфі та Єн Бреннан
- «Я знаю, що це правда» / сценарист і режисер Дерек Сіенфренс
- «Фарго» / 4 сезон / автор Ной Хоулі
- «І будуть люди» / режисер Аркадій Непиталюк
- «Емілі в Парижі» / автор Даррен Стар
- «Мені це не подобається» / продюсер і режисер Джонатан Ентвісл
- «Велика» / автор Тоні Макнамара
- «Ретчед» / автор Еван Романські
- «Стюардеса» / автор Кейлі Куоко
- «Чим ми зайняті в тіні» / 2 сезон / автор Джемейн Клемент