У Євросоюзі погодили умови відновлення транзиту російських товарів до Калінінграда
- Автор:
- Олексій Ярмоленко
- Дата:
Марієнко Андрій / УНІАН
У Європейському Союзі погодили основні умови відновлення російського транзиту до Калінінградської області.
Про це пише пресслужба Єврокомісії.
Там підкреслили, що санкції ЄС поширюються на транзит автотранспортом — отже перевозити товари до Калінінграду вантажівками буде їх порушенням. Водночас росіяни мають право й надалі возити товари до Калінінградської області залізницею.
У Єврокомісії наголосили, що держави-члени ЄС можуть контролювати обсяг транзиту, орієнтуючись на середній показник за останні три роки, а також обмежувати «незвичайні потоки товарів чи схеми торгівлі».
«Транзит санкційних товарів і технологій військового та подвійного призначення повністю заборонений у будь-якому разі — незалежно від виду транспорту», — пояснили у відомстві.
Також у Єврокомісії вказали на відповідальність держав, через які відбувається транзит, щодо перевезення підсанкційних товарів. У відомстві підкреслюють, що ці товари не повинні потрапити та поширюватися на території ЄС.
- 18 червня влада Литви запровадила заборону на залізничний та автомобільний транзит підсанкційних товарів через свою територію в Калінінградську область росії. Заборона торкнулася вугілля, металів, цементу, деревини, будівельних матеріалів і високотехнологічних виробів. За словами губернатора Калінінградської області, під заборону потрапили 40—50% усіх вантажів. У МЗС Литви заявили, що обмеження запровадили після консультації з Єврокомісією та під її керівництвом.
- У відповідь росія почала погрожувати Литві, а в Калінінградській області розпочалися військові навчання. Секретар ради безпеки рф патрушев заявив, що кремль найближчим часом відповість на «блокаду» області, а жителі Литви «серйозно відчують на собі наслідки цих заходів».
- Der Spiegel із посиланням на джерела в Єврокомісії пише, що в ЄС планують дозволити росії транзит підсанкційних товарів до Калінінградської області, але тільки в обсягах, сумірних із поставками до вторгнення в Україну.