NASA збільшила ризик зіткнення астероїда Бенну із Землею, але станеться це не скоро
- Автор:
- Софія Телішевська
- Дата:
NASA
Астрономи Національного управління з аеронавтики і дослідження космічного простору США (NASA) заявили, що ризик зіткнення астероїда Бенну з нашою планетою збільшився, але попри це залишається мінімальним.
Ймовірність зіткнення була 1 до 2 700, а стала 1 до 1 750 протягом наступних 200 років, повідомляє ScienceAlert.
Цей астероїд вважається одним з найнебезпечніших для планети. Розрахунки показують, що у найближчі 150 років він не зіткнеться з Землею, а що буде далі, покажуть додаткові дослідження.
Науковець з Центру досліджень навколоземних обʼєктів NASA Давид Фарноккіа переконує, що «нам не варто надто хвилюватися з цього приводу». За його словами, імовірність того, що Бенну вдариться об Землю у наступному столітті, досить низька.
Наразі найбільше зближення передбачають на 24 вересня 2182 року.
Міжпланетна станція NASA «OSIRIS-REx» почала досліджувати Бенну ще у 2018 році. Нині вона вже повертається на Землю зі зразками самого астероїда — науковці отримають їх у 2023 році.
Космічний апарат зібрав достатню кількість даних за два з половиною роки моніторингу астероїда, щоб допомогти науковцям достовірно передбачити орбітальний шлях Бенну.
- Над південною частиною Норвегії 25 липня пролетів «незвично великий метеор», який створив вражаючі звуковий і світловий ефекти. Експерти припускають, що невелика його частина, можливо, впала неподалік Осло.
- У липні 2020 року над Токіо вибухнув болід. Яскравий спалах і гучний вибух спостерігали над більшою частиною японського регіону Канто.
- 1 грудня 2020 року поблизу Землі пролетів обʼєкт, який астрономи назвали астероїдом 2020SO. Він був на відстані всього 13% від відстані між Землею і Місяцем. Несподівано в NASA заявили, що це був не астероїд, а частина прискорювача ракети часів місії Surveyor 2, запущеної в 1966 році.