Зонд NASA «випадково» зробив фото Венери. Вчені не знали, що він працює в інфрачервоному діапазоні
- Автор:
- Костя Андрейковець
- Дата:
Зонд Parker американського агентства NASA зробив фотографію Венери в близькому до інфрачервоного діапазоні, хоча вчені не знали, що апарат здатний робити такі знімки.
Про це повідомляє пресслужба NASA.
Фото ще в липні 2020 року зробив сканер зонду WISPR. Апарат у цей момент перебував за 12 тисяч кілометрів від планети. Сканер був зроблений з прицілом на зйомку у видимому діапазоні. У ньому не можна побачити поверхню Венери через її щільну атмосферу, але апарат несподівано вловив теплове випромінювання планети, знявши найбільший гірський хребет. На знімку він виглядає як велика темна пляма — хребет холодніший, ніж усе навколо.
Parker був запущений у 2018 році для вивчення сонячної корони (зовнішньої частини атмосфери з плазми) і використовував гравітацію Венери для виходу до Сонця. Parker узагалі не повинен вивчати планету, але тепер фахівці можуть розширити програму досліджень для зонда.
- Міжнародна команда науковців виявила на Венері можливі ознаки наявності життя. У вищих шарах атмосфери планети знайшли токсичну речовину фосфін, який на Землі виробляють анаеробні організми.
- Вчені висунули кілька гіпотез про те, як фосфін міг зʼявитися. Вони не заперечують, що могли отримати помилкові дані. При цьому місії на планету вже готують космічні агентства США, Росії, Індії та Європи.