У містах Іспанії пройшла ніч насильства через арешт репера Пабло Хаселя
- Автор:
- Костя Андрейковець
- Дата:
NurPhoto / Contributor / Getty Images
У ніч проти 18 лютого в містах Іспанії були заворушення через арешт репера Пабло Хаселя, якого суд засудив до 9 місяців увʼязнення за публічну образу монархії та поліції.
Про це повідомляють AFP і низка іспанських ЗМІ.
Протести спалахнули через день після того, як Пабло Хаселя відправили до вʼязниці (16 лютого). Масштабні акції почалися ввечері 17 лютого і швидко переросли в сутички з поліцією. Уночі заворушення спостерігалися в Мадриді, Барселоні, Леріді (де народився музикант), Жироні, Таррагоні та інших містах.
Найбільші сутички були в Мадриді та Барселоні, де поліція затримала понад 100 осіб.
Демонстранти закидували поліцію камінням, пляшками і бруківкою. Також вони палили сміттєві баки і зводили барикади на перехрестях головних вулиць. Деякі відкрито нападали на дрібні групи поліцейських.
Правоохоронці у відповідь застосували сльозогінний газ, шумові гранати, гумові кулі та кийки. Місцеві ЗМІ повідомляють, що інколи поліція діяла вкрай жорстоко і била людей. Від гумових куль поранення отримали щонайменше 12 осіб.
Точна кількість постраждалих невідома.
- Уранці 16 лютого в Іспанії в університеті міста Льєдена поліція зі штурмом затримала каталонського репера Пабло Хаселя, якого Верховний суд засудив до 9 місяців увʼязнення за наклеп на іспанську монархію, державні інститути та поліцію, а також за схвалення тероризму. Термін музикантові призначили ще у 2018 році. Він мав здатися поліції до 12 лютого цього року, але порушив припис.
- Хасель у своєму Twitter і текстах пісень критикував поліцію за придушення демонстрацій за незалежність Каталонії у 2019 році, різко висловлювався проти іспанського короля Феліпе VI, а також публічно підтримував увʼязнену Вікторію Гомес із забороненого марксистського ліворадикального угруповання Grapo.
- Останні кілька років в іспанській Каталонії зростають сепаратистські настрої — політичні рухи та партії висловлюються на користь незалежності. Акції за вихід зі складу Іспанії призводять до масових протестів, сутичок із поліцією, страйків. Мадрид відмовився від переговорів із протестувальниками і звинуватив Росію у втручанні в питання каталонської незалежності.