«Додатковий інструмент тиску на Росію». Україна разом із 51 країною схвалила декларацію проти свавільних арештів
- Автор:
- Катерина Кадакова
- Дата:
Міністерство закордонних справ України / MFA of Ukraine / Facebook
Україна долучилася до Декларації проти застосування свавільних арештів у міждержавних відносинах.
Про це повідомили у пресслужбі Міністерства закордонних справ.
Як зазначається, разом із Україною ініціативу про розробку дієвих механізмів боротьби із незаконним позбавленням волі задля досягнення політичної мети підтримали 52 країни світу.
Очільник МЗС України Дмитро Кулеба, який взяв участь у міжнародній конференції, організованій Канадою для ухвалення цієї декларації 15 лютого, розповів про свавільні арешти громадян України в окупованому Криму та окремих районах Донбасу.
«Нині близько ста громадян України незаконно утримуються за ґратами в Криму та на території Російської Федерації. Політично вмотивоване переслідування українців за сфабрикованими звинуваченнями стало буденною практикою російської окупаційної влади. Міжнародна солідарність відіграла важливу роль у звільненні десятків наших вʼязнів з російського полону», — наголосив він.
Також український міністр закликав країни продовжувати разом тиснути на Росію та об’єднувати свої дії, щоби звільнити незаконно утримуваних українців.
«Нам потрібно зберігати єдність та голосно заявляти про свавілля, що досі триває. Ми розглядаємо ухвалену сьогодні декларацію як важливий додатковий інструмент тиску на РФ з метою звільнення українських політичних вʼязнів та запобігання подальшим порушенням прав людини на окупованих територіях», — додав Кулеба.
Окрім цього, він запросив учасників конференції до участі в саміті Кримської платформи цього року, який попередньо запланований на 23 серпня.
- «Кримська платформа» — це новий міжнародний майданчик, який консолідує спільні зусилля з виведення військ Росії з Криму та з виходу її адміністрації. На перших етапах він потрібен для обговорення проблем окупованого Росією півострова.
- Взяти участь у саміті вже погодилися деякі країни, зокрема Велика Британія.
- Європейський Союз з 2014 року постійно продовжує санкції проти Росії за порушення територіальної цілісності України.