Рада ухвалила закон про дистанційну роботу. Що він дозволяє?
- Автор:
- Вікторія Мартинюк
- Дата:
Victoria Heath / Unsplash
Верховна Рада проголосувала в цілому за законопроєкт (№4051) про врегулювання дистанційної та надомної роботи . Документ вносить зміни до Кодексу законів про працю та закону «Про охорону праці».
Відповідно до проєкту, працівник за домовленістю з роботодавцем може поєднувати дистанційну роботу з роботою у звичайному режимі.
Крім того, документ надає право вагітним жінкам, працівникам, які мають дитину віком до трьох років або доглядають за дитиною відповідно до медичного висновку до досягнення нею 16-го віку, — працювати на умовах надомної чи дистанційної роботи.
Також документ дозволяє працівнику ознайомлюватися з необхідними документами, в тому числі з колективним договором чи вимогами щодо охорони праці, через інтернет — в електронному форматі.
Водночас, роботодавець має право при укладенні трудового договору отримувати дані про місце проживання чи інше місце, де підлеглий працюватиме.
- Через пандемію віддалена робота перестала сприйматися як крайній захід на певний час. Багато компаній у світі перевели працівників на дистанційну роботу. До прикладу, компанія Twitter одна з перших у світі вирішила перевести працівників на віддалену роботу — це рішення ухвалила ще у травні торік. Згодом у Google та Facebook теж дозволили своїм співробітникам працювати віддалено, попередньо — до літа 2021 року.