У США поліцейські брутально затримали 9-річну дівчинку. Це викликало скандал і звільнення голови департаменту
- Автор:
- Костя Андрейковець
- Дата:
В американському місті Рочестер (штат Нью-Йорк) 29 січня двоє поліцейських при затриманні 9-річної дівчинки застосовувати надмірну силу, чим спровокували скандал. На школярку наділи наручники, а потім бризнули їй в обличчя з перцевого балончика.
Про це повідомляє CNN.
Патруль приїхав на виклик матері дівчинки. Та заявила, що дочка погрожувала їй вбивством і суїцидом.
По прибуттю двох правоохоронців дівчинка спробувала втекти, але її наздогнали. На відеозаписі з нагрудної камери одного з поліцейських видно, як вона пручалася і кликала батька. У результаті її поклали в сніг, наділи наручники і заштовхали в машину. Вже у салоні їй бризнули в обличчя з балончика, оскільки вона продовжувала чинити опір.
На відео чутно, як офіцер каже: «Ти поводишся як дитина». «Я і є дитина», — відповіла дівчинка. Приблизно через хвилину жінка-офіцер каже: «Це ваш останній шанс, інакше перцевий струмінь потрапить вам в очі». Дитина після цього опинилася в лікарні і була звільнена.
Відеозапис незабаром потрапив у ЗМІ. Департамент поліції Рочестера звинуватили в жорстокості, а начальника поліції звільнили. Мер міста Лавлі Воррен заявила, що зайве насильство в поліцейському управлінні «повсюдна проблема».
Виконувач обовʼязків начальника поліції Сінтія Салліван заявила, що подібне поводження з дитиною було неприйнятним. «Я не збираюся стояти тут і говорити вам, що 9-річну дитину окропити перцем це нормально. Це не так», — сказала вона.
Поліцейські, які затримали дівчинку, відсторонені на час розслідування. Тим часом правозахисні організації вимагають реального покарання за нелюдське поводження, яке не раз проявляли поліцейські стосовно афроамериканців і людей з психічними розладами.
- Поліцейське насильство в США досить гостра тема. Часто поліції дорікають у расизмі та невиправданій жорстокості проти небілого населення. У 2013 році на цьому тлі виник рух Black Lives Matter, після того як суд виправдав працівника поліції, який застрелив темношкірого підлітка Трейвона Мартіна. У 2014 році рух став масовим — на це вплинуло вбивство Майкла Брауна та Еріка Гарнера.
- У 2020 році протести BLM спалахнули через вбивство працівником поліції у Міннеаполісі Джорджа Флойда. Протести періодично супроводжувалися стріляниною, насильством, заворушеннями та мародерством.