«Ковідний фонд штучно витратили». Колишній праціник ОП Уманський розповів про привласнення коштів, виділених на будівництво доріг
- Автор:
- Дмитро Мрачник
- Дата:
УНІАН
Колишній радник голови Офісу президента Ігор Уманський заявив, що гроші з Фонду боротьби з коронавірусом, виділені на будівництво доріг, привласнили шість компаній, які постійно виграють тендери у програмі «Великого будівництва» Володимира Зеленського. Усього йдеться про 36 млрд грн.
За словами Уманського, внаслідок зростання корупції бюджет на будівництво доріг збільшився втричі, і наступного року «перевищуватиме бюджет Міноборони й може зрівнятися з бюджетом на всю медичну систему».
Колишній працівник ОП та ексміністр фінансів зазначає, що з початку програми «Великого будівництва» Зеленського змінилися вимоги до тендерної документації, внаслідок чого замовлення отримує лише шість компаній.
За його висновками, тендери цієї «шістки» складають близько 36 млрд грн — саме стільки передали Укравтодору з Фонду боротьби з коронавірусом. Уманський не наводить при цьому жодних назв компаній або прізвищ.
«Тобто без цих «пустотливих ручок» можна було б збудувати ту саму протяжність доріг та (увага!) не чіпати «брудними ручками» ковідний фонд і не позбавляти ресурсу хворих людей та хвору економіку. Але є факт — ковідний фонд штучно витратили», — підкреслив він.
За словами колишнього посадовця, Міжнародний валютний фонд вимагає аудиту як Фонду боротьби з коронавірусом, так і Укравтодору.
- У середині квітня 2020 року Верховна Рада створила Фонд боротьби з коронавірусом. За ці гроші планувалося забезпечити лікарні всім необхідним і компенсувати економічні втрати через карантин — допомогти безробітним і малозабезпеченим. Загалом у Фонд для боротьби з коронавірусом заклали майже 66 млрд грн.
- Глава Укравтодору назвав «комунікаційним промахом» назву Фонду боротьби з коронавірусом, з якого виділили кошти на будівництво доріг.
- Верховна Рада звільнила Ігоря Уманського з посади міністра фынансів 30 березня. Згодом його призначили позаштатним радником голови ОП.
- 12 листопада Уманський звільнився з ОП через уведення «карантину вихідного дня».