У Латвії через коронавірус запровадили надзвичайний стан
- Автор:
- Катерина Кадакова
- Дата:
Pikist
У Латвії через велику кількість хворих на коронавірус від 9 листопада запроваджується режим надзвичайного стану.
Про це повідомили у державній канцелярії уряду країни.
Як зазначається, режим НС триватиме до 6 грудня. Він включає в себе заборону будь-яких громадських заходів, крім тих, що відбуваються на вулиці, а також мітингів та пікетів, в яких беруть участь більш як 50 осіб, спортивних змагань та інших заходів, за винятком національних і міжнародних (проводяться без глядачів).
Заклади культури, виставки, релігійні обʼєкти зачинятимуться о 20.00, спорткомплекси — не пізніше 22.00.
Також люди можуть збиратися на зустрічі не більше 10 осіб, це стосується і похоронів.
Навчальні заклади, окрім дитсадків та молодшої школи, переходять на дистанційну форму.
Подавати їжу дозволяється тільки навинос.
Забороняється робота закладів косметичного догляду (крім перукарського мистецтва) та повʼязаних із розвагами — бари, нічні клуби, дискотеки, аквапарки, сауни, СПА, катки, ігрові зали, дитячі свята, розважальні центри, дитячі ігрові кімнати, кімнати для нагляду за дітьми.
У вихідні та святкові дні в торговельних центрах зможуть працювати продуктові магазини, аптеки (також і ветеринарні), магазини оптики, книгарні, магазини кормів для тварин, магазини гігієни та господарчих товарів, місця продажу телекомунікаційних товарів і послуг.
За порушення умов карантину передбачається штраф до 2 тисяч євро для фізичних осіб і до 5 тисяч — для юридичних.
- Європа бʼє рекорди з добової захворюваності на коронавірус. Країни вводять додаткові заходи карантину (комендантську годину, обмеження на поїздки, закривають місця скупчення людей). Ірландія і Чехія вже оголосили локдаун. Також жорсткі обмеження ввели у Британії, Німеччині, Австрії та Франції.
- 6 листопада у світі кількість нових випадків зараження коронавірусом за добу сягнула 581 679 осіб, що стало рекордним показником від початку пандемії.
- ВООЗ очікує, що пандемія коронавірусу завершиться менш ніж за два роки й у цьому людству допоможуть сучасні технології.