Новини

У Бабиному Яру відкриють інсталяцію. В Асоціації єврейських громад заявили, що її встановлюють на території колишнього кладовища

Автор:
Вікторія Мартинюк
Дата:

Меморіальний центр Голокосту «Бабин Яр»

Меморіальний центр Голокосту «Бабин Яр» до 79-х роковин трагедії у Бабиному Яру 29 вересня відкриє аудіосвітлову інсталяції. Про це повідомили у пресслужбі центру.

У центрі розповідають, що інсталяція буде тимчасовою, її встановлять на відстані «не менше ніж 10 метрів від ймовірної найвіддаленішої лінії межі єврейського кладовища».

«На 79-ті роковини трагедії ми представимо перші проєкти на території яру. Найбільший з цих проєктів – 40 метрів у діаметрі, буде відкритий на ділянці, де планується зведення меморіалу. Довгий час тут був полігон для автошколи, вигулювали тварин і грали у футбол. Це результат політики забуття, яка провадилася щодо цього місця за радянських часів. І це має змінитися», — наголосив гендиректор центру Голокосту Макс Яковер.

У центрі додають, що наразі тривають роботи зі встановлення аудіоінсталяції, що сприятиме обізнаності людей про трагічні події часів окупації Києва. Частина аудіоінсталяції буде розташована на дорозі Скорботи та на площі біля памʼятника «Менора». Крім того, на території урочища до Дня памʼяті жертв Бабиного Яру встановлять монокуляри, завдяки яким кожен відвідувач зможе побачити, як виглядала ця територія 79 років тому.

В Асоціації єврейських організацій і громад (ВААД) заявили, що будівництво проводять на території колишнього кладовища. 31 серпня на території, що примикає до меморіального заповідника, на місці колишнього недобудованого спорткомплексу відгородили будмайданчик овальної форми, розміром приблизно 80 на 60 метрів.

Асоціація повідомляє, що керівник будівництва розповів їм, що на огородженій території до 29 вересня маютьи звести подіум для тимчасової експозиції. Конструкція подіуму складається з 10 пустотілих металевих колон, без даху, висота колон становитиме 6 метрів, діаметр — 0,8 метра. Глибина фундаменту, зі слів виконроба, не більше ніж 10 см — глибше копати не можна, тому що це кладовище. За даними асоціації, подіум буде тимчасовим — на два роки, потім на його місці побудують музей.