Коронакриза у Британії завдала найбільших з часів Другої світової війни збитків
- Автор:
- Дмитро Мрачник
- Дата:
David Dibert / Unsplash
Борги уряду Великої Британії на тлі коронавірусної кризи зросли до цифр, найвищих з часів Другої світової війни. Наразі дефіцит бюджету становить 15%, у той час як від коронавірусу померли понад 50 тисяч людей.
Про це повідомляє Reuters.
Дефіцит бюджету країни становить близько $380 млрд, або майже 15% річного ВВП. Для порівняння, після фінансової кризи 2008 року дефіцит склав 10%, і країні знадобилося 10 років для того, щоб збити цей показник до 2%.
Значна частина боргових зобов’язань Британії викликана програмою підтримки доходів працівників країни, яка коштувала понад $100 млрд і, як сподівається уряд, завершиться цієї осені. Ці витрати мають забезпечити відновлення економіки після послаблення карантину.
Уряд планує боротися з кризою, зокрема, підвищенням податків, що може вдарити по самозайнятих британцях і викликати невдоволення виборців, адже перед останніми виборами премʼєр Борис Джонсон обіцяв не змінювати ставки.
Найвищий показник бюджетного дефіциту в країні був у 1946 році. Тоді він становив майже 260% ВВП.
Нинішню ситуацію можна порівняти з кризою початку XIX століття, викликану наполеонівськими війнами — саме тоді Британія запровадила податок на доходи.
- Велика Британія посідає за кількістю хворих на коронавірус четверте місце після США, Бразилії та Росії. Наразі у країні понад 280 тис. хворих.
- Помічника прем’єра Британії викрили на порушенні карантину. На знак протесту один з міністрів подав у відставку.
- Епідеміолог, за чиєю порадою у Британії ввели жорсткіший карантин, пішов з посади. Він порушив свої ж рекомендації.