НАБУ: Справу заступника міністра з питань тимчасово окупованих територій передали до суду
- Автор:
- Катя Мещерякова
- Дата:
Пресслужба Національного антикорупційного бюро
Детективи НАБУ передали до суду справу щодо шахрайства та корупції стосовно колишнього заступника міністра з питань тимчасово окупованих територій (ТОТ) та його помічника.
Про це повідомляє пресслужба Національного антикорупційного бюро.
Слідство встановило, що представник інтересів приватного Товариства з обмеженою відповідальністю розповів заступнику міністра про складну процедуру погодження дозвільних документів на здійснення будівельних робіт на земельних ділянках у Києві.
«Дізнавшись про це, заступник міністра запропонував свої «послуги» із забезпечення погодження проєктної документації за грошову винагороду у розмірі $1 млн», — повідомляють на сайті НАБУ.
Ця сума мала бути розподілена між керівниками та службовими особами виконавчих органів влади, серед яких: Міністерство культури, Міністерство юстиції, Український державний інститут культурної спадщини та інші.
Крім того, експосадовець отримав $80 тисяч за «допомогу», повʼязану із розглядом цивільної справи про стягнення боргу на користь фізичної особи.
Після отримання коштів заступника міністра та його помічника затримали.
- Правоохоронці затримали заступника міністра з питань тимчасово окупованих територій Юрія Гримчака та його помічника 14 серпня 2019 року за підозрою у вимаганні $1 млн хабара за вплив на суддів і чиновників Міністерства культури. Затримання відбувалося «на гарячому» — під час нібито отримання Гримчаком частини хабара.
- 16 серпня Гримчаку обрали запобіжний захід, але суд припустився низки помилок, тому засідання довелося проводити ще раз. 17 серпня суд знову з помилками обрав запобіжний захід у вигляді 60 днів арешту з можливістю 6 млн грн застави.
- У кінці жовтня стало відомо, що Генпрокуратура перекваліфікувала підозру Гримчаку, а 20 грудня ВАКС утричі зменшив йому заставу.
- Нещодавно Гримчак повідомив, що НАБУ закрило справу проти нього за відсутністю складу злочину. У бюро повідомили, що йдеться про провадження щодо недостовірного декларування майна, яке відкрили за зверненням НАЗК, і там «дійсно не знайшли складу злочину».