Німеччина відмовилася вивести «Північний потік — 2» з-під газової директиви ЄС. Що це означає?
- Автор:
- Олег Панфілович
- Дата:
Nord Stream 2 / Aксель Шмидт
Палата Федерального мережевого агентства Німеччини відхилила скаргу «Газпрому» на газову директиву Європейського Союзу, під яку підпадає газопровід «Північний потік — 2».
Про це повідомляє пресслужба агентства.
Серед іншого, відомство підтвердило, що «Північний потік — 2» через зобовʼязання має бути добудований до 23 травня. Газова директива ЄС поширює норми європейського енергетичного законодавства на трубопроводи, які підключаються до газотранспортної системи Євросоюзу. Зокрема, такі трубопроводи повинні бути розділені на постачальника газу і транспортувальника.
Виходячи з цього, транспортувати газ по «Північному потоку — 2» має компанія, незалежна від «Газпрому», а 50% його пропускної спроможності має бути зарезервовано для альтернативних постачальників.
- У грудні минулого року Міністерство фінансів США заявило, що оголошені раніше санкції проти компаній-будівельників «Північного потоку — 2» набувають чинності негайно.
- Перед цим, у листопаді німецький Бундестаг з другої спроби проголосував за поправки з енергетичного пакета, які дозволяють вивести російський газопровід «Північний потік — 2» з-під дії газової директиви Євросоюзу.
- 30 жовтня Данія дала дозвіл на будівництво російського газопроводу «Північний потік — 2» у винятковій економічній зоні країни. Данія була останньою країною, від якої росіяни чекали дозволу.