«Медуза»: Священники РПЦ за дорученням Міноборони Росії брали участь в анексії Криму
- Автор:
- Олег Панфілович
- Дата:
Alexei Pavlishak \ TASS via Getty Images
Священники Російської православної церкви брали участь в анексії Криму на запрошення Міністерства оборони Росії. Про це пише видання «Медуза».
За словами одного з ветеранів спецназу ГРУ Міноборони РФ, який брав участь у переговорах з українськими військовими, для цього з Санкт-Петербурга викликали заступника голови відділу зі взаємодії зі Збройними силами та правоохоронними установами Санкт-Петербурзької єпархії РПЦ отця Дмитра (Василенкова). Він у супроводі озброєних «козаків» обʼїжджав українські військові частини, де намагався переконати українських військових скласти зброю.
За словами співрозмовника «Медузи», українці відкривали ворота своїх частин через священника. Він додав, що завданням максимум було домогтися мирного роззброєння частин. Сам отець Дмитро визнав, що був у Криму «за лінією Міноборони», але відмовився про це говорити, пояснивши успіх спецоперації «чудом Божим».
Крім того, видання зʼясувало, що в захопленні Криму брав участь і помічник настоятеля Санкт-Петербурзького Подвірʼя монастиря Оптина пустинь Олександр Назаров. Його і Василенкова у 2015 році президент Росії Володимир Путін нагородив орденом Дружби «за роботу в Криму».
Також, за даними «Медузи», у переговорах з українськими військовими частинами брали участь і кримські священники Української православної церкви Московського патріархату, зокрема настоятель храму Феодорівської ікони Божої Матері отець Петро Чайковський і керівник військового відділу Сімферопольської й Кримської єпархій Дмитро Коротков.
За словами архієпископа Кримської єпархії ПЦУ Климента, кримські священники Московського патріархату у військових частинах вели «ідеологічну підривну роботу, відверто схиляли солдатів до зрадництва та деморалізували своїми проповідями українську армію». Крім того, стверджується, що принаймні шість кримських храмів УПЦ МП в березні 2014 року використовували як казарми й навіть збройові склади для «козацьких формувань», які заходили до Криму з території Росії.
- Європейський Союз продовжив до 15 вересня 2020 року санкції проти осіб і організацій, причетних до анексії Криму.
- У лютому минулого року російська влада Сімферополя зажадала від громади собору святих Володимира і Ольги Православної церкви України звільнити приміщення. Пізніше на центральному автовокзалі Сімферополя затримали архієпископа Кримської єпархії ПЦУ Климента. Архієпископ Климент планував відвідати судове засідання політвʼязня Павла Гриба в Ростові-на-Дону.