Європейський суд зобовʼязав сайти з Facebook-кнопкою Like попереджати користувачів про збір даних
- Автор:
- Костя Андрейковець
- Дата:
Thought Catalog / Unsplash
Європейський суд зобовʼязав сайти, на яких є кнопка Like («Подобається») соціальної мережі Facebook, попереджати користувачів про збір особистих даних. Тепер сайти нестимуть відповідальність нарівні з соцмережею.
Про це пише Deutsche Welle.
Згідно з цією постановою, сайти повинні повідомляти своїх відвідувачів про те, що їхні дані передаються співробітникам Facebook, і пояснювати, з якою метою це робиться.
Суд розглядав справу стосовно інтернет-магазину Fashion ID, проти якого подало позов Товариство захисту прав споживачів федеральної землі Північний Рейн-Вестфалія. Сайт інтегрував кнопку на своєму майданчику, щоб оптимізувати свою рекламу й отримати вигоду. Це призвело до того, що дані користувача, який заходив на сайт, йшли в ірландський офіс Facebook. Суд вважає, що ця передача відбувається без відома самого користувача і незалежно від того, чи зареєстрований він у Facebook.
- Федеральна торгова комісія США затвердила угоду з Facebook, за якою соціальна мережа зобовʼязана виплатити близько $5 млрд через витік даних користувачів.
- Соціальна мережа Facebook опублікувала звіт з даними про те, хто і скільки платить їй за політичну рекламу в Україні. Згідно з опублікованими даними, за сплаченими сумами лідирує партія Святослава Вакарчука «Голос». На другому місці — партія колишнього президента Петра Порошенка «Європейська солідарність».