УПЦ КП: Собор, де ухвалювалося рішення про розпуск церкви, не мав юридичної сили
- Автор:
- Олег Панфілович
- Дата:
Коваль Володимир / УНІАН
В Українській православній церкві Київського патріархату стверджують, що собор, на якому було ухвалено рішення про розпуск спільноти, не був правочинним. Про це йдеться у заяві, опублікованій на сайті церкви.
У заяві йдеться, що проведення Помісного собору УПЦ КП не планувалося, а питання про ліквідацію Київського Патріархату нібито постало лише зранку 15 грудня 2018 року, перед самим Об’єднавчим Собором — як вимога представників Вселенського Патріархату.
Крім того, не було проведено засідання Священного синоду для обрання делегатів собору, а також не було сформовано жодного робочого органу Помісного собору УПЦ КП.
«Враховуючи вище наведені факти, стає зрозумілим, що зібрання, яке було 15 грудня 2018 р. у храмі святого благовірного князя Ярослава Мудрого (Теплій Софії), не є Помісним Собором УПЦ КП, а є ситуативним зібранням делегатів УПЦ КП перед Об’єднавчим Собором, яке на вимогу для участі в Об’єднавчому Соборі з боку представників Вселенського Патріархату прийняло формальний, ситуативний документ, який не має юридичної сили», — йдеться в заяві.
В УПЦ КП зазначили, що опубліковане напередодні відео, яке фіксує момент підписання постанови про розпуск УПЦ КП, «чітко і зрозуміло показує квапливість, поспіх, відсутність будь-яких робочих органів зібрання та підтверджує факт формального прийняття рішення про ліквідацію УПЦ КП».
- Напередодні Православна церква України (ПЦУ) опублікувала фрагмент відеозапису собору, який відбувався 15 грудня 2018 року, де зафіксована ліквідація Української православної церкви Київського патріархату.
- Патріарх Філарет звинуватив президента Петра Порошенка та предстоятеля ПЦУ Епіфанія в невиконанні домовленостей, нібито досягнутих під час Обʼєднавчого собору та ліквідації Київського патріархату. За словами Філарета, він мав продовжувати керувати церквою після обрання Епіфанія головою ПЦУ.
- Предстоятель ПЦУ митрополит Епіфаній видав указ, згідно з яким документи від імені релігійного об’єднання «Українська православна церква Київського патріархату», видані після 30 січня 2019 року, є недійсними.