У Росії прийняли закон про ізоляцію Рунету. Тепер за роботу інтернету в країні буде відповідати Роскомнагляд
- Автор:
- Костя Андрейковець
- Дата:
Mikhail Tereshchenko / TASS via Getty Images
Російська Держдума у третьому та останньому читанні прийняла законопроект про «суверенний інтернет» — автономну роботу російського сегменту інтернету. Про це зазначають на сайті парламенту РФ.
Закон набуде чинності 1 листопада 2019 року, проте окремі його положення діятимуть із 1 січня 2021 року.
Тепер російська влада зможе контролювати точки зʼєднання інтернету в країні з зовнішнім світом. Відповідати за роботу інтернету буде Роскомнагляд.
Передбачається, що на реалізацію законопроекту буде витрачено понад 20 млрд руб.
Про що проект закону?
Згідно з законопроектом, Роскомнагляд замість операторів звʼязку буде обмежувати доступ до заборонених сайтів. Для цього оператори будуть зобовʼязані встановити спеціальні технічні засоби протидії загрозам. Також документ наділяє Роскомнагляд повноваженнями визначати правила маршрутизації інтернет-трафіку російських операторів та контролювати їх дотримання.
Уряд РФ стежитиме за тим, щоб за кордон передавалося мінімум даних, якими обмінюються між собою російські користувачі. Керувати мережами у критичних ситуаціях повинен буде спеціальний центр, створений у підвідомчій Роскомнагляду радіочастотній службі. Центр володітиме інформацією про всю російську інфраструктуру звʼязку.
- Законопроект про ізоляцію Рунету викликав різку критику ще на етапі першого голосування. У Рахунковій палаті РФ стверджували, що документ потребує додаткових бюджетних витрат і призведе до збільшення вартості товарів і послуг.
- У 2019 році Роскомнагляд планує впровадити нову технологію боротьби із забороненими сайтами та сервісами, у тому числі з Telegram. За даними джерел ВВС, влада готова витратити на це до 20 млрд рублів (майже $300 млн). Досі спроби блокувати месенджер Павла Дурова були марними.