Авіакатастрофа Boeing в Індонезії: «чорна скринька» показала, що в пілотів були проблеми з керуванням
- Автор:
- Костя Андрейковець
- Дата:
Ulet Ifansasti / Getty Images
«Чорна скринька» пасажирського літака Boeing 737 MAX 8 авіакомпанії Lion Air, який впав у море, в результаті чого загинуло 189 осіб, показала, що пілоти перед падінням намагалися звʼязатися з керівництвом з експлуатації, щоб вирішити проблеми з управлінням авіалайнера.
Про це повідомляє Reuters із посиланням на джерела, які знайомі з даними бортового самописця.
Співрозмовник агентства розповів, що через дві хвилини після зльоту другий пілот звʼязався з диспетчером і повідомив, що він намагається набрати висоту до 1,5 км. Друге джерело стверджує, що про проблеми з управлінням диспетчерам також повідомляв капітан лайнера, який звернув увагу на те, що датчики літака відображають різні показники.
За даними джерел, система авіалайнера почала вести літак вниз, незважаючи на спроби пілотів набрати висоту.
Зазначимо, що офіційно дані самописця ще не розкрито, оскільки триває розслідування. У компанії Boeing відмовилися давати коментарі, пославшись саме на розслідування.
- Аналіз безпеки Boeing показав, що нова система управління польотом, відома як MCAS на літаках MAX, мала кілька суттєвих недоліків. Експерти припускають, що вона автоматично спрямовує ніс літака вниз, навіть коли в цьому немає необхідності, і не дозволяє пілотам виправити ситуацію вручну. Це і могло стати причиною катастрофи в Індонезії. Але поки це розслідування ще не закінчено.
- 29 жовтня літак Boeing 737 MAX 8 авіакомпанії Lion Air впав у море. На борту перебували 189 осіб, серед яких троє дітей. Крім того, цим рейсом летіли 20 чиновників Міністерства фінансів Індонезії. Після трагедії Федеральне авіаційне управління США попередило про неполадки обладнання у FMA. Як уточнив сам виробник, через хибні показники системи контролю польоту літаки можуть піти у круте піке.
- 10 березня в Ефіопії після шести хвилин польоту розбився пасажирський Boeing 737 компанії Ethiopian Airlines. Він прямував зі столиці країни Аддис-Абеби в Кенії. На його борту перебували 157 осіб — громадяни 33 країн, в тому числі 19 працівників Організації Обʼєднаних Націй. Усі вони загинули.
- Дані «чорних скриньок» показали схожість катастроф Boeing в Ефіопії та Індонезії.