Ізраїль відкрив гарячу лінію для хакерів і тих, хто постраждав від кібератак
- Автор:
- Борис Васильківський
- Дата:
sebastiaan stam / Unsplash
Ізраїль відкрив гарячу лінію Центру реагування на компʼютерні інциденти (CERT), де можна повідомити про хакерську атаку на сайт або виявлені уразливості. Як повідомляє Reuters, на лінію звертаються зокрема й «білі хакери».
На гарячій лінії працюють переважно ветерани військових киберпідрозділів. Як розповів директор CERT Лейві Штохамер, основним завданням гарячої лінії є мінімізація збитків від кібератак і швидке розповсюдження інформації про вразливості.
За його словами, більшість заявників стали жертвами кіберзлочинців, а не державних хакерських підрозділів. Повідомляється, що неправдиві повідомлення склали менше одного відсотка від загального числа.
Крім того, близько 15% абонентів, які звернулися на гарячу лінію, виявилися «білими хакерами». Вони повідомляють у CERT про вразливості на сайтах для того, щоб їх власники могли внести виправлення до того, як цим скористаються зловмисники.
- На початку листопада хакери атакували сайт українського Міністерства тимчасово окупованих територій і отримали доступ до управління ресурсом.
- Через тиждень хакерська атака на сайт МінТОТ повторилася. У відомстві це повʼязали з заявами глави МінТОТ Вадима Черниша про втручання Росії у внутрішні справи інших держав, які він зробив 1 листопада під час візиту в Боснію і Герцеговину.
- 15 лютого українське Міністерство охорони здоровʼя повідомило про хакерську атаку на сайт відомства. Кілька годин сайт МОЗ був недоступний.