МВС Росії розпорядилося заблокувати статтю про дівчину-програміста. Вона 10 років вживає героїн і показує це в соцмережах
- Дата:
ВКонтакте / Героиня На героине
Міністерство внутрішніх справ Росії вирішило заблокувати статтю під назвою «Героїн – власність моделі» на сайті інтернет-видання «Батенька, да вы трансформер!». Про це йдеться на сайті відомства.
«Проведена перевірка статті «Героїн — власність моделі», опублікованій на одному з інтернет-ресурсів, щодо наявності в ній інформації, поширення якої в Російській Федерації заборонено. З урахуванням того, що стаття містить відомості, які спрямовані на формування позитивного образу осіб, що вживають наркотики, прийнято рішення про її блокування», — йдеться в повідомленні МВС РФ.
У Роскомнагляді заявили, що через публікацію може бути заблокований сайт видання.
Про що стаття?
18 грудня на сайті «Батенька, да вы трансформер!» вийшла стаття «Героїн — власність моделі», яка викликала величезний резонанс. Це інтервʼю з дівчиною з псевдонімом Тео, вона живе в Москві і працює програмістом фріланс. Дівчина відкрито заявляє, що близько 10 років вживає героїн, пише про це і постить фото в соцмережах. Героїня статті переконана: можна вживати «важкі» наркотики і при цьому не ставати маргіналом.
«Наркомана зазвичай відразу видно. Чому багато вживають так, що доводять себе до сірого кольору? Мені це якось незрозуміло. Я продумала до дрібниць свій підхід. І результат очевидний. Навіть фігуру виходить підтримувати без вправ. Їсти можу все, що захочу, хоч в «Макдоналдсі», — говорить вона в інтервʼю.
За її словами, її місячний дохід дозволяє їй щодня вживати героїн і при цьому жити в достатку. «Робота в офісі не відповідає моєму способу життя. У мене багато справ, повʼязаних з наркотиками: зустрітися, взяти. Все потрібно робити вчасно», — пояснює дівчина.
Тео каже, що 10-річний стаж вживання не позначився на її здоровʼї. Вона регулярно проходить медобстеження, приймає вітаміни з кальцієм (тому що кальцій вимивається з організму), гепарин (препарат, який розріджує кров), жовчогінні засоби для печінки.
«Обовʼязково правильно харчуватися: вводити в раціон молочні продукти, овочі, фрукти. Їсти по годинах. Якщо на ніч зовсім нічого не хочеться, то хоча б випити кефіру, щоб шлунковий сік не дратував стінки», — говорить вона журналістці.
Дівчина розповідає, що за здоровʼям їй допомагає стежити мама: готує їжу, купує шприци, вату, дезінфікуючі препарати. «Якщо вона знає, що я поїхала брати, то просить неодмінно передзвонити, коли приїду додому. Коли у мене багато героїну, то мама непомітно бере невелику кількість і ховає «на чорний день». Це вже багато разів мене рятувало», — додає дівчина.
Що кажуть у соцмережах?
Російська журналістка Леся Рябцева написала у Telegram, що поскаржилася на статтю в Роскомнагляд.
«Відправила скаргу з приводу статті про герич на «Батеньке». Може, хоч якась користь буде від цього закладу», — пише Рябцева.
У коментарях до публікації в Facebook «Батеньки» розгорілися дискусії: деякі користувачі вважали, що такі статті неприпустимі, інші навпаки підтримували вибір редакції.
- У 2019 році Роскомнагляд планує впровадити нову технологію боротьби з забороненими сайтами та сервісами, у тому числі з Telegram . За даними джерел ВВС, влада готові витратити на це до 20 млрд рублів (майже $300 млн).
- Facebook запровадив нові правила для контенту про секс. Можна обговорювати теми сексуального насильства, але спілкування, що «спонукає до статевих контактів між дорослими», соцмережа тепер не сприймає. theБабель поговорив із секс-блогерами, яких заблокував Facebook.