У Греції археологи розкопали руїни троянського міста Тенея
- Автор:
- Олена Мельник
- Дата:
Ministry of Culture and Sport of Hellenic Republic
В області Коринфія на півострові Пелопоннес археологи знайшли залишки стародавнього міста Тенея, побудованого полоненими з Трої після війни XIII—XII століть до н. е., яку Гомер описав в «Іліаді». Про це повідомляє ТАСС з посиланням на міністерство культури і спорту Греції.
Розкопки проводилися з 1 вересня по 10 жовтня поблизу селища Хіліомоді. Археологи виявили поховання з коштовностями, десятки рідкісних монет, а також залишки поселення, які підтверджують, що в цьому місці знаходилося стародавнє і досить багате місто, засноване полоненими, що вижили під час Троянської війни.
Тенея (грец. Τενέα) — давньогрецьке місто-держава на північному сході Пелопоннесу, за 20 км на північ від Мікен. За переказами, поселення заснував мікенський цар Агамемнон, розселивши в ньому полонених троянців, які збудували в місті храм Аполлона Тенейського
«Примітно, що вдалося розкопати залишки міста, вимощені дороги, архітектурні споруди», — пояснила керівник розкопок.
Археологи виявили в руїнах будівель глиняні, камʼяні і мармурові підлоги, а деякі з стін були дуже ретельно побудовані.
Досі місцезнаходження Тенеї визначалося, головним чином, за історичними документами, а нинішні знахідки є доказом того, що це місто справді існувало.
Розкопки велися на виявленому у 2016—2017 роках кладовищі елліністичної і римської історичних епох, а потім на сусідній території, де вперше були знайдені і розкопані залишки будівель давньої Тенеї.
У похованнях знайшли багаті похоронні дари: вази, золоті та бронзові прикраси, монети та інші предмети.
«Серед знахідок виділяється залізне кільце з печаткою, що зображає елліністичного бога достатку, родючості, підземного царства і загробного життя Серапіса — він сидить на троні, а поруч з ним — триголовий пес Цербер, який, згідно з міфами, охороняв вихід з царства мертвих Аїда», — зазначили в міністерстві культури і спорту Греції.
- В Єгипті археологи розкопали унікальні мумії жуків-скарабеїв і кішок. Знахідці понад 6 тисяч років.
- А британські вчені знайшли на дні Чорного моря непошкоджений корабель .За їхніми підрахунками, він пролежав там майже 2,5 тисячі років.