США має переконати «глобальний Південь», що його добробут залежить від ситуації в Україні. Огляд матеріалів іноземних медіа 6 вересня
- Автор:
- Антон Семиженко
- Дата:
«Бабель»
Впливовий колумніст The Washington Post Девід Ігнатіус стверджує, що хоча країни умовного «глобального Півдня» і мають безумовну повагу до Володимира Зеленського та боротьби українського народу, вони не поділяють позицій ані Києва, ані Вашингтону, ані Брюсселю щодо причин війни і способів її завершити. А підтримка умовних Нігерії та Бразилії може наблизити перемогу України.
Причини скепсису країн Азії, Африки й Латинської Америки частково зрозумілі. По-перше, Захід тривалий час приділяв їм мало уваги. Вашингтон традиційно наголошує на численних гуманітарних проєктах для «глобального Півдня», однак ефективність більшості з них потребує багато кращого, про що свідчать показники ООН. У 2016 році організація визначила 160 показників розвитку біднішої частини світу, яких варто прагнути. Зараз аналіз показує, що третина з цих показників нижчі, ніж були раніше.
Агресору в цій війні вдається переконувати умовні Індію чи Аргентину, що в спричинених війною проблемах, із якими вони стикаються, винний Захід. Хоча принаймні в деяких з них, зокрема у продовольчій кризі, однозначно винна саме росія. Щоб обійти цю брехню, Захід може озброїтись принципом: якщо країни «глобального Півдня» хочуть вирішити проблему з тими ж цінами на зернові, вони мають ефективно працювати на завершення війни. Наблизити його в реальності може лише підтримка позиції Заходу і Києва. Це прагматичний, але дієвий і найбільш ефективний в поточній ситуації підхід, пише Ігнатіус.
Щобудня ми старанно шукаємо найцікавіші матеріали про війну та розповідаємо про них. Ваша підтримка надихає нас робити це й далі. Допомогти «Бабелю»: 🔸 у гривні🔸 у криптовалюті🔸 Patreon🔸 PayPal: paypal@babel.ua