«Антонов» запропонував допомогу компаніям, які не можуть доставити вантажі через Суецький канал. Чергова спроба зсунути судно провалилась
- Автор:
- Ангеліна Шеремет
- Дата:
Airbus
Український авіабудівний концерн «Антонов» заявив, що його літаки можуть допомогти компаніям, які не в змозі доставити свої вантажі через заблокований Суецький канал (Єгипет). Про це концерн повідомив у Twitter.
Літаки «Антонова» можуть перевезти до 150 тонн вантажу й доставити їх повітрям у будь-яку точку світу.
Зазначимо, що радянський важкий дальній транспортний літак Ан-124 «Руслан» вважається одним із найбільших у світі серед серійних вантажних літаків. Загалом побудували 60 таких літаків. У вересні 2015 року розробник Ан-124 ДП «Антонов» відмовився обслуговувати ці літаки для Росії. Українській компанії належать сім літаків «Руслан».
Як пише Al Jazeera, чергова спроба зрушити контейнеровоз, що заблокував канал, провалилась у пʼятницю, 26 березня. Зараз дно поглиблюють два судна-земснаряди, які викачують ґрунт із дна каналу, і чотири екскаватори. З-під носової частини MV Ever Given потрібно видалити до 20 тисяч кубометрів піску. Фахівці хочуть добитися осаду контейнеровоза на 16 метрів, що дозволить зняти його з мілини силою девʼяти буксирів. Роботи можуть зайняти тиждень. Точні терміни поки не називають.
За підрахунками експертної організації з судноплавства Lloydʼs List, блокування каналу щодня затримує рух товарів на загальну суму $9,6 мільярда. Як наслідок, кожна година простою — втрата $400 млн для світової торгівлі.
- 23 березня судно MV Ever Given компанії Evergreen, яке йшло під прапором Панами, сіло на мілину на півдні Суецького каналу. 400-метровий контейнеровоз врізався в берег і повністю перекрив рух. Причиною аварії назвали сильний вітер і бурю.
- Через блокування каналу ціна на нафту почала зростати. Входу в канал очікували приблизно 150 великих контейнеровозів, танкерів і балкерів. 25 березня судноплавство в каналі зупинили. Кораблям довелося обгинати Африку. Власник судна вибачився за перешкоджання світовій торгівлі.