Нацбанк уперше за два роки підвищив облікову ставку
- Автор:
- Олег Панфілович
- Дата:
Сніжана Хромець / Артем Марков / «Бабель»
Правління Національного банку прийняло рішення підвищити облікову ставку — з 6 до 6,5% річних.
Про це повідомляє пресслужба Нацбанку.
«Рішення спрямоване на поступове повернення інфляції до цілі в умовах відновлення як світової, так і української економіки», — пояснили в НБУ.
Там додали, що на початку 2021 року інфляція прискорилася та вийшла за межі цільового діапазону у 5%.
У перші місяці нового року на прискорення інфляції найбільше впливали ціни на продукти харчування та паливо. Це пояснюється гіршими врожаями та стрімким зростанням цін на світових ринках на тлі динамічного відновлення глобальної економіки.
«Інфляція сягне пікових значень усередині поточного року, проте надалі почне сповільнюватися й повернеться в цільовий діапазон у першому півріччі 2022 року», — прогнозують в НБУ.
Там сподіваються, що надходження на ринки нового врожаю, а також підвищення облікової ставки поступово розвернуть інфляційну динаміку, і в першому півріччі 2022 року вона закріпиться в цільовому діапазоні 5%.
Що таке облікова ставка?
Це основний інструмент, яким користується НБУ, щоб регулювати інфляцію. Облікова ставка впливає на вартість кредитів. Якщо відсоткову ставку знижують, вартість кредитів теж має зменшуватися.
- У червні 2020 року Національний банк вирішив знизити облікову ставку в Україні до найнижчого рівня в історії — 6% річних.
- У кінці квітня 2019 Національний банк вперше за два роки почав знижувати облікову ставку. Тоді вона скоротилася на 0,5% — до 17,5% річних. До березня 2021 року ставка тільки знижувалася.