Новини

Міносвіти почало пілотний проєкт із запровадження електронних щоденників і шкільних журналів

Автор:
Олег Панфілович
Дата:

Сніжана Хромець / Артем Марков / «Бабель»

Міністерство освіти і науки розпочало пілотний проєкт зі створення та ведення шкільних електронних журналів і щоденників.

Про це повідомляє пресслужба МОН.

У випробуванні нових додатків візьмуть участь щонайменше по два-три заклади освіти з кожної області. Тестування триватиме з 5 до 16 жовтня. Усі отримані від вчителів і адміністрацій шкіл зауваження будуть опрацьовані та враховані при налаштуванні системи. Після завершення цього етапу (орієнтовно, вже у листопаді цього року) державні е-журнали та е-щоденники стануть доступними всім українським школам і будуть безкоштовними.

Зазначається, що нове програмне забезпечення розробили на базі державної модульної системи АІКОМ, яка відома як інструмент зі збору освітньої статистики.

Ті школи, які перейдуть на ведення електронних журналів, зможуть найближчим часом відмовитись від їх дублювання в паперовому вигляді. Для цього МОН готує відповідні зміни до законодавства.

«Це дозволить прибрати зайве навантаження на вчителів. А в майбутньому, завдяки широкому застосуванню електронних журналів, коли учень змінюватиме школу, вся інформація про його успішність, здобутки тощо буде прямувати за ним до нового навчального закладу. А для нас буде відкрита ще й можливість переспрямовувати за таким учнем державні кошти на його навчання», — зауважив заступник міністра освіти і науки Артур Селецький.

У міністерстві підкреслюють, що переваги електронних додатків зможуть відчути й батьки, які в режимі онлайн у е-щоденниках бачитимуть інформацію про присутність дитини на навчанні, рівень її успішності, коментарі вчителів тощо.

При переведенні на дистанційне навчання учні зможуть через е-щоденники отримувати завдання та стежити за змінами, що відбуваються у школі.