Китай запустив останній супутник системи навігації BeiDou. Вона дозволить відмовитися від американської GPS
- Автор:
- Костя Андрейковець
- Дата:
Китай закінчив розгортання системи супутникової навігації BeiDou, яка дозволить Пекіну більше не залежати від американської Global Positioning System (GPS). 22 червня на космодромі Січан відбувся успішний запуск ракети-носія Long March-3В, яка вивела на орбіту останній з 35 супутників.
Про це повідомляють BBC і низка китайських ЗМІ.
Третя версія BeiDou (BDS) вартістю $10 млрд стане альтернативою європейській Galileo, американській GPS і російській ГЛОНАСС. BDS буде ядром майбутньої інтегрованої навігаційної системи, яку Китай планує запустити в 2035 році.
Навігаційні системи застосовуються для величезної кількості цивільних і військових завдань, не тільки для позиціонування. Ці системи зокрема важливі для синхронізації роботи електромереж, оскільки супутники дозволяють дізнатися точний час. Після запуску GPS, Китай і Євросоюз почали створювати свої системи, тому що у разі конфлікту з США вони можуть втратити доступ до неї.
- В кінці травня Китай за допомогою ракети-носія Long March-2D успішно вивів на орбіту Землі два супутники — Gaofen-9 і HEAD-4. Перший супутник для розвитку інтернету, другий — для зондування Землі.
- До цього Китайське космічне агентство заявило про успішне повернення на Землю експериментального корабля, який виводила у космос надпотужна ракети Long March-5B.