У столиці Китаю новий сплеск коронавірусу. Інфікування повʼязують із продуктовим ринком
- Автор:
- Дмитро Мрачник
- Дата:
N509FZ / Wikipedia
У Пекіні виявили шістьох хворих на коронавірус людей, які заразилися в межах міста. Новий сплеск пандемії почався 11 червня, коли після двох місяців затишшя у столиці Китаю виявили одного хворого.
Про це повідомляє Xinhua.
Двоє інфікованих були працівниками Китайського центру дослідження м’яса, розташованого у столичному районі Фенгтай. Інші четверо працювали на гуртовому ринку фермерських продуктів Сіньфаді у тому ж районі.
Усіх шістьох госпіталізували. Також на обсервацію помістили 139 осіб, які контактували з хворими.
Влада розпочала епідеміологічне розслідування на ринках і в супермаркетах по всьому Пекіну, але коронавірус знайшли тільки на продуктах і предметах інтер’єру ринку Сіньфаді.
Як повідомляє Reuters, під час розслідування коронавірус виявили ще в 45 працівників ринку, але інфіковані не мали жодних симптомів захворювання.
Район перевели в режим надзвичайного стану, а квартали біля ринку перекрили. Наразі тестування на коронавірус очікують близько 10 тис. осіб, пов’язаних із торговим закладом.
У зв’язку з новим сплеском міська влада скасувала відкриття шкіл, заплановане на 15 червня.
Наразі в Китаї нараховується понад 83 тис. хворих на коронавірус. За весь час одужали більш ніж 78 тис. осіб, 4,6 тис. померли від ускладнень. Країна посідає 18 місце за поширеністю інфекції.
- Президент США Дональд Трамп і держсекретар Майк Помпео запевнили, що коронавірус, який руйнівно вплинув на економіку світу та призвів до смерті більш ніж 250 тис. людей, походить із лабораторії у китайському місті Ухань, де наприкінці минулого року спалахнула епідемія. Китай різко заперечив таку можливість, а наукова спільнота вказала на цілком природне походження вірусу.
- Керівництво Китаю погодилось на проведення міжнародного та аполітичного розслідування виникнення вірусу.
- Раніше припускали, що коронавірус міг потрапити на ринок з місцевої лабораторії Уханьського інституту вірусології, де вчені досліджували коронавіруси. Однак і китайські, і американські експерти сказали, що доказів цієї теорії немає.
- В уханьській лабораторії стверджують, що не досліджували нового коронавірусу. Крім того, COVID-19 генетично відрізняється від будь-якого виду живого вірусу, який вивчали в інституті.